Lista ocen Lancia Lybra Kombi (89) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zulus
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
BArdzo słabe zawieszenie. I do tego kurewsko drogie części zamienne. Ja władowałem na przejcchane ok 60 tyś km. ok 4 tysięcy . niektóre elementy wymieniałem kilka razy, mimo ,że staram wymieniać na dobre markowe zamienniki. Niestety wahacze tylne tylko w oryginale . Poprzeczne 400 zł/szt. A wzdłużne (tych jeszcze nie wymieniałem) UWAGA 1600 (tysiąc sześćset) zł sztuka zamienników brak. wymiana zaw. tyłu wychodzi 4 tyś plus robocizna. Ciągle...
~puuniek@interia.pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Większość aut jest po prostu TWARDA więc do Lybry trzeba się po prostu przyzwyczaić. Auto jest miękkie gdyż tak je zestrojono - ma być komfortowe i takie jest o ile dba się o zawieszenie i wymienia co trzeba na czas. Ja po zakupie wymieniłem oba wahacze z przodu (markowe Febi - 240zł za sztukę, potrzebne są 2 a są też tańsze) i jak dotąd to wszystko. Ględzenie o kosztach jest nie na miejscu - jeśli masz auto z zawieszeniem wielowahaczowym...
~Krystian
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Tutaj nikt nie ma prawa się doczepić. Zawieszenie komfortowe, dobrze wybiera polskie nierówności. Ostatnio miałem przyjemność przejechania się większą prędkością po świetnej nawierzchni i w miarę ostrych jak na prędkość 120km/h zakrętach. Układ kierowniczy niemal sam skręca tam gdzie chcemy. Wystarczy zainicjować skręt a samochód odczytuje nasze myśli i dociska skręt tak abyśmy nie musieli zbytnio siłować się z kierownicą aby trzymać zakręt....
~Bartek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Elementy gumowe zużywają się przeciętnie - wymiana raz w roku w rejonie, gdzie jest dużo dziur w jezdni, to raczej stadnart. Na szczęscie gumy stabilizatora do przody i tyłu to koszt ok 60zł za całość :) Komfort jazdy - nie da się go przecenić :) LANCIA to marka luksusowa, zawieszenie zestrojone komfortowo, na zakrętach nie da się za bardzo poszaleć, ale to nie auto sportowe :)
~Bartek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jest to auto stworzone do przemierzania tras, zawieszenie zestrojone komfortowo, aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić osobom, które wcześniej nie jeździły autami włoskimi, gdyż jest dość miękkie...układ kierowniczy precyzyjny...jedynie manewrowanie na zatłoczonych parkingach nie należy do najprzyjemniejszych ze względu na dość duży promień skrętu.
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jak ktoś stawia przede wszystkim na komfort - to zdecydowanie polecam. Fanom sportowej jazdy - raczej odradzam. Zawieszenie zestrojone jest bardzo miękko - to auto po prostu płynie po drodze. Ogólnie nie ma większych problemów - standardową usterką są łączniki stabilizatora - wymiana co ok. 30 tys. km. Wszystko można zrobić za naprawdę rozsądne pieniądze.
~Zbyszek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Ogólnie dobrze, choć czasem dokuczają drobne niedogodności w postaci wybitego łącznika stabilizatora czy końcówki drążka (są tanie i dostępne nawet dobrych marek). Prócz tych elementów w czasie eksploatacji wymieniłem jeszcze lewy wahacz i tylne łączniki (niepotrzebnie bo hałas jednak niósł się od przedniej końcówki).
~mmmm1313
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Lybra prowadzi się doskonale, zawieszenie jest dość miękkie i komfortowe. Amatorzy sportu nie będą zachwyceni, mi natomiast jeździło się bardzo dobrze. Lybra nie posiada wielowahaczowego zawieszenia więc utrzymanie układu jezdnego w dobrym stanie nie jest bardzo drogie.
~mmkk1@o2.pl
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Bardzo dobre resorowanie, świetnie się trzyma na zakrętach jak na tak dość duże autko. Minus to przednie zawieszenie nie wytrzymuje naszych dróg. Od czasu do czasu trzeba coś wymienić i jest ok, niskie ceny części dostępne. Ale jakie auto może wytrzymać długo na naszych drogach.
~sura
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Rewelacja! Przy prędkości 180 km/h zachowuje się tak samo jak przy 80 km/h. Mega stabilna, przewidywalna, bezpieczna. Komfort jazdy porównywalny z np. Volvo 850:) Gdzie Lybra jest o wiele mniejsza i reprezentuje zupełnie inną klasę samochodów.
Lancia Lybra Kombi