Lista ocen Lancia Lybra (159) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~puuniek@interia.pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Wszystko zależy od zakupionego egzemplarza. Mój miał już kilka niesprawnych rzeczy, których poprzedni właściciel nie usuwał na bieżąco więc spadło to na mnie. Standardem jest konieczność przesmarowania mechanizmu tylnej wycieraczki, sprawdzenie sprawności regulacji reflektorów, podnośników szyb, pilota centralnego zamka, przerywacza wycieraczek przednich. Odbłyśniki reflektorów po kilku latach świecenia nie są już tak sprawne więc warto...
~gov
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
W aucie popsuł mi się jedynie wodzik elektrycznie podnoszonej szyby. Koszt w serwisie 12 pln + pół dnia samodzielnego "dłubania". Po wnętrzu tego auta doskonale można odczytać jego przebieg. "Sztuki" oferowane na rynku pl mają 120 000 km (benzyna) i 160-180 000 km (diesel). Ich wnętrza ukazują przebiegi 2-3x większe (fotele, kierownica). Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że pierwsze oznaki użytkowania pojawiają się na alkantarze po...
~filozof71@gmail.com
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
W tym samochodzie potrafi popsuć się wszystko bez powodu : przyciski otwierania szyb - wyłamały się, przycisk otwierania bagażnika - wyłamał się, popielniczka - nigdy nie paliłem, zacząłem używać jak potrzebowałem ładować nawigację - wyłamała się po kilku użyciach, odpadły obudowy zapinek pasów z tyłu, ciągłe problemy z tylną wycieraczką, awaria teleskopów bagażnika, lienk hamulca ręcznego, pasek wieloklinowy i wiele innych o których aż się...
~fanfan
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
w czasach kiedy jeździłem lybrą wqrwiała mnie niemożebnie. ale to dlatego że próbowałem oszczędzać na serwisie naprawiając ją u matołów podających się za mechaników. jedno zrobili inne zepsuli. w ostatnim okresie czasu kiedy ją posiadałem zacząłem serwisować auto w aso i wszelkie bolączki ustały jak za dotknięciem czarodziejki. potem przesiadłem się do bawarskiego a następnie szwedzkiego wynalazku i zrozumiałem co utraciłem.
~Łukasz
Kombi 1.8 16V 131KM 96kW
Wbrew opini o włoskich samochodach drobiazgi raczej ok. Popsuł się podnościk szyby, przyciski sterowania klimą i wentylacji popękały, podłokietnik odeszła \"farba\" pękają kratki nawiewu, amortyzator drzwi bagażnika, zaparowane kierunkowskazy - przód, zapalająca sie regularnie kontrolka poduszek, głośniki w drzwiach nie wiadomo dlaczego przestają grać. Myślę że tego nie trzeba się bać.
~voyteq
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Auto kupiłem z zaskakująco dobrym zawieszeniem, teraz po przejechaniu 20 tys km dalej nie widac śladu zużycia. Wiadomo zawieszenie tylne Lybry jest wytrzymałe, gorzej z ciężkim przodem ale przy ostrożnej jeździe wytrzyma swoje... z drobiazgów to wiadomo jak we Fiacie mocowanie elementów z tworzyw nie jest zbyt solidne ale nic nie trzeszczy bo jakośc użytych materiałów jset dobra.
~Krzysiek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Poważnych napraw przez 8lat nie było. Po za urwanym napinaczem paska klinowego. 2 razy czujniki, podciśnienia i doładowania common raił. Ale za to zawieszenie można robić co pół roku. Ciężki przód wybija łączniki stabilizatora w 3 miesiące. 10razy wjedziesz na lekko zapadnietą studzienke i po 3 miesiącach słyszysz jak stuka. Dramat
~Zbyszek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Czasem mimo używania dobrej jakości części słychać drobne elementy zawieszenia (łączniki drążki), drobne kłopoty elektryki czasem na mrozie centralny zaszaleje otwierając i zamykając zanim złapiemy klamkę czy przeprogramują się szyby. W czasie 5 lat nie padł ani jeden czujnik, wymieniłem tylko termostat i zaślepiłem egr.
~Carlos 270477@polbox.com
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Bardzo często przepalają się żarówki postojowe przód - koszt to jakieś 20 zł sztuka. Elementy plastikowe w środku są nie trwałe, chromy przy kierunkowskazach przód - zaczynają odpadać, a wycieraczki tylko na zamówienie - nietypowe. No i jeszcze szyby elektryczne kilkakrotnie wymiana siłownika.
~czubax
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Tragedii nie ma ale wkurzają pierdoły...tu bezpiecznik...to lampeczka...a innym razem nagle lampka air-bag się zaświeci. Ogólnie zatem elektryka. No i często padają łączniki stabilizatora na naszych drogach...no ale na szczęście wymiana to grosze (30 zł zamiennil lub 60 zł TRW ) :)