Lista ocen Lancia Lybra (147) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 120 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gov
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Lancia Lybra
Skrzynia pracuje całkiem przyjemnie - miękko, lecz pewnie. Fani diesli z pewnością utyskiwać będą na jej zestopniowanie. Silnik jest jednostką wysokoobrotową i przy 100 km/h obroty na V biegu siegają 3000. Przy tej prędkości brzmi on naprawdę przyjemnie (jego dźwięk nie jest natarczywy, ale jednocześnie zadziornie włoski). Przypomina mi czasy, w których jeździłem fiatem 128. Uwaga na dywanik pod pedałem sprzęgła - gdy jest za gruby niepełne...
~mmmm1313
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Lancia Lybra
Bardzo \"krótka\" jedynka, poza tym ok. Generalnie w Lybrze skrzynie chodzą bardzo dobrze, niestety u mnie biegi wchodziły ciężko na zimnym silniku. Na mrozach była tragedia, nie pomogła wymiana oleju w skrzyni, problem nie leżał też po stronie sprzęgła. Ty niemniej nie słyszałem żeby ktoś poza mną miał problem z tą skrzynią, chyba miałem po prostu pecha.
~Pablo
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Lancia Lybra
Ogólnie ok, ale brakuje mi 6 biegu na autostrade i czasami przy zimnym silniku cieżko wchodzi jedynka i potem dwójka, ale to pewnie przez gęsty olej jak jest zimny. Duża moc więc też długie biegi, ciężko czasami w mieście na trójce pojeździć :) a na trasie na piątce, bo wrzucam ja tak przy minimum 90km/h, żeby silnik miał odpowiednie obroty.
Dziennik kosztów dla Lancia Lybra
6,9
9,7
10,3
~Krystian
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Lancia Lybra
Chyba jedyny element tego samochodu, który jest ewidentnie kiepski. Nie chodzi o same przełożenia bo te są dobrane świetnie (na każdym biegu możemy przyspieszać bo są długie) ale chodzi o same wrzucanie biegów. Aby to najlepiej zobrazować wyobraźmy sobie kij wetknięty w dość masne ciasto na pierogi.
~Petrus
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Lancia Lybra
Zmiana biegów odbywa sie płynnie, a jednocześnie wyraźnie czuje się, że wchodzi inny bieg. Wg mnie biegi zostały tak skonfigurowane z obrotami, że nie trzeba zbyt często w miescie "mieszać" lewarkiem. Nie jest to zasługa duzego momentu obrotowego, a zatem elastyczności silnika.
~Bartek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Lancia Lybra
Skrzynia precyzyjna, nigdy nie mam problemów z \'nie trafieniem\' w odpowiedni bieg, dobrze wybiera biegi...jedynym \'mankamentem\', jeśli ktoś tak to postrzega, jest długi skok lewarka...ale jak już wspomniałem to nie jest auto sportowe.
~Tomisław
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Lancia Lybra
skrzynia jak skrzynia, raz mi się zacięła i to przy samym zakupie, musiałem od czekać z jakieś 20 minut i dopiero po chwili się odblokowała :D to był chyba jakiś omen aby tego auta nie kupować, ale niestety uczyniłem to :/
~dar1usan
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Lancia Lybra
Biegi wchodzą cichutko i lekko. Nie trzeba żadnej siły, żebyzmieniać biegi. Przełożeń się nie czuje, żadnych rwań. Wszystkie biegi synchronizowane. Najlepsza skrzynia, na której pracowałem i mam nadzieję jeszcze długo popracuję:)
2,0
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
Lancia Lybra
Dlaczego tak mało automatycznej skrzyni biegów :( !!!!!!!!! Do diesel´a 2.4 JTD gdzie przyspieszając do 60km/h, jadąc w normalny sposób trzeba zmienić 4 biegi - do kitu !!!. AUTOMAT, AUTOMAT i jescze raz AUTOMAT :)
~Zbyszek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Lancia Lybra
Nie sprawia żadnych kłopotów, biegi mogły by wchodzić nieco bardziej precyzyjnie, ale nie jest źle. Co do skrzyni to przez ponad 60000km które zrobiłem tym autem wymieniłem wysprzęglik.