Lista ocen Lancia Lybra (155) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~puuniek@interia.pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Nie rozumiem osób marudzących na parowanie szyb. Moja rada jest taka - przestańcie oszczędzać na filtrze kabinowym i chociaż raz w roku wytrzyjcie szyby od środka! Ja wymieniłem filtr od razu po zakupie, szyby zawsze mam czyste wiec o parowaniu nie ma mowy. Co do ogrzewania - jeżdżę na oleju syntetycznym, co w połączeniu z wysoką sprawnością silnika (nie marnotrawi paliwa na wytwarzanie ciepła) zapewnia optymalne chłodzenie - silnik w nawet w...
~gov
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Parujące szyby - w lybrze temat rzeka. Sytuację ratuje nieco regularne wymienianie filtra kabinowego. Nie każdy może pogodzić się z myślą, że klima przydaje się nie tylko w upały;). Magiczny przycisk czasowego nadmuchu na szyby (uruchamiający też czasowo ogrzewanie tylnej szyby i lusterek) to rzecz bardzo przydatna. Poza tym ukłąd ogrzewania skonstruowany jest bardzo sprytnie. Zimą oszczędzi pasażerów uruchamiając płynnie pracę wentylatora...
~Krzysiek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Zimą czujniki zaparowania szyb robią robotę. Zamarznieta szyba, odpalasz klime i pyk, jak tylko złapie temp silnik, nawiewy same się ustawiają /moc/kierunek i rozmnażają szybę. Jak skończą pyk same się przelaczaja na normalny tryb -bajer jakich mało. W drodze jak tylko wyczuja ze szyba zaczyna parować albo coś ,przelaczaja się z nawiewu na nogi czy twarz robią swoje i wracają do pierwotnych ustawień. Latem 2 strefowa klima naprawdę robi szron...
~sura
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Klimatyzacja działa rewelacyjnie. Dwustrefowy automat w tej klasie pojazdów to raczej rzadkość:) Komfort jazdy niesamowity. Zwłaszcza, kiedy mam \"ciepłolubną\" Żonę, a sam jestem \"zimnolubny\". Ogrzewanie zimą... Jeżdżąc na krótkich odcinkach po mieście należy o nim zapomnieć. Zasłanianie chłodnicy kartonem trochę pomaga. Trochę. Generalnie to są uroki silników o dużej sprawności, czyli silników Diesla.
~Stanisław
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Climatronic dwustrefowy w praktycznie każdej Lybrze pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury. Praktycznym dodatiem jest jeden włącznik odparowywania szyb, ogrzewania tylnej szyby i lusterek wstecznych - w zimie przydatne, ale najczesciej wcześniej odparowywanie włączy się samo, bo w wielu egzemplarzach (np w moim) jest czujnik zaparowanych szyb. Niby drobiazg, ale bardzo praktyczny.
~Zomb
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Auto posiada automatyczna dwustrefowa klimatyzacje.Super sprawa kiedy szyby zaczynaja parowac a nawiew sam sie zalacza by ta pare usunac po czy nawiew wraca do poprzedniego ustawienia. Z minusow to raz na jakis czas kiedy np ustawie temp na 18 stopni to leci zbyt cieple powietrze i w druga strone jezeli ustawie 23 to dmucha zimnym , ale na szczescie dzieje sie to zadko.
~ori
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Automatyczna klimatyzacja to rzecz nie do pozastąpienia. Działa dobrze. W zimie trzeba uważać na parujące szyby - często powodem jest brudny filtr powietrza. Fajna funkcja włączania klimatyzacji w celu odparowania przedniej szyby. Szkoda tylko że klima nie działa poniżej 4 stopni Celcjusza, bo w zimie by to bardziej pomogło. Nawiew na szybę to nie podgrzewana szyba.
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Automatyczna klima dwustrefowa jest po prostu super. Ciepło zimą, chłodno latem - bez jakiejkolwiek ingerencji w działanie urządzenia. Przejechałem autem tym prawie 120000 km i nigdy nie robiłem nic więcej poza ustawieniem temperatury. Auto bardzo szybko odparowuje i zimą szybko załącza ogrzewanie - a w autach na ropę różnie to z tym bywa.
~Marek ( madamaxx )
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Klimatyzacja dwustrefowa świetnie chłodzi, powiedział bym nawet że lepiej chłodzi w lecie niż grzeje w zimie. Jeżeli chodzi o ogrzewanie mogło by być troszkę bardziej wydajne. Poza tym ok. Automatycznie nastawia gdzie w danym momencie będzie dmuchać. Bardzo przydatną funkcją jest funkcja szybkiego odparowania szyb
~Łukasz
Kombi 1.8 16V 131KM 96kW
Niektórzy narzekają na parujące szyby - ale tych odsyłam do instrukcji obsługi - sam to doczytałem po roku użytkowania. Wyłącznik cyrkulacji ma tu trzy tryby i jak włączy się odpowiedni wtedy szyby nie będą parować. Klimatyzacja wydajna. trzeba o nią dbać - bo jak zacznie smierdzieć - trudno oczyścić.