Lista ocen Lancia Lybra (129) - Widoczność

Na liście zabraknie 141 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek ( madamaxx )
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Widoczność do przodu super. Przednie błotniki są tak wyprofilowane że dokładnie widać gdzie kończy się przód. Doskonale widać przedni obrys nadwozia. Szkła lusterek dzielone sferycznie, co zmniejsza martwe pole. Z parkowaniem tyłem troszkę gorzej, ponieważ tylna klapa opada w dół, więc nie widać gdzie faktycznie kończy się tył, jednak po pewnym czasie użytkowania można do tego się przyzwyczaić i nie przysparza to już większych kłopotów.
~Bartek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jak dla mnie rewelacja! można przeczytać liczne opinie na temat małych lusterek i słabszej widoczności do tyłu...lusterka wprawdzie nie należą do największych ale przy odpowiednim ustawieniu i umiarkowanej wprawie za kierownicą da się wszystko ogarnąć, nie miałem żadnych problemów z wyczuciem tego auta...z przodu ułatwiają to dodatkowo przetłoczenia na masce \"spowodowane\" okrągłymi reflektorami:P
~puuniek@interia.pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Nie mam żadnych problemów. W porównaniu do aut produkowanych obecnie lusterka są mniejsze, ale większe niż np. w Roverze 75 który jest limuzyną. Jeżdżę dużo różnymi markami aut wiec nie mam problemów z wyczuciem gdzie kończy się przód i tył. Dodam, że na co dzień samochód użytkuje żona i ona również nie ma żadnych problemów z wyczuciem auta w czym pomaga jej wysoka pozycja za kierownicą.
~Krystian
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Jak to w kombi, tył trzeba wyczuć (ja nie mam czujników parkowania). Problemem może również okazać się skrzyżowanie. Jeżeli siedzi pasażer na przednim fotel to jego głowa wespół z zagłówkiem fotela oraz słupkiem środkowych tworzy prawie, że ścianę. Musimy się ostro wychylić jeżeli szukamy "wolnej" z prawej strony. Przód czujemy świetnie i nie ma kłopotu na parkowanie na milimetry.
~Jarret
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Boki super. Przód genialnie - bardzo pomagają uwypuklenia świateł - doskonale widać gdzie się auto konczy. W sedanie do tyłu gorzej. Po pierwsze linia bagażnika schodzi w dół i zupełnie nie wiadomi gdzie się konczy, po drugie tylna szyba jest wiecznie zaparowana albo mokra ( przydałaby sie wycieraczka ). Problem rozwiązuje instalacja czujnika parkowania za 100zł
~Stanisław
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Widoczność do przodu świetna; \"wybałuszone\" przednie \"oczka\" tej włoszki pomagają zorientować się gdzie się kończy przednia maska. Boczne słupki jak w każdym nowoczesnym samochodzie nie poprawiają widoczności. Do tyłu widoczność taka sobie - typowe dla sedana. Tylny szeroki słupek poprawia proporcje auta, ale kompletnie utrudnia widoczność.
~rotmistrz88
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Lybra to Klasa Compact Premium (rywale to BMW 3,Mercedes C, Audi A4) i na ich tle mogę spokojnie stwierdzić że Lybra pod względem komfortu to faktycznie wysoka półka. BMW e46 jest twarde, podobnie jak Audi A4, myslę że można postawić znak równości pomiędzy Lybrą a Mercedesem C.
~Pablo
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Nie miałem nigdy problemów w tym temacie. Jak długo pada to szyby parują (pewnie jak w każdym samochodzie), ale jest 2-strefowy klimatronik, który skutecznie ususza powietrze. Ponadto możemy włączyć funkcję odparowywania szyb, która w kilka sekund pozwoli nam wyjechać z parkingu.
~dar1usan
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Na szczególną uwage zasługują lusterka boczne. Są duże, sferyczne, zapewniają świetną widoczność, nie tylko podczas jazdy, ale i parkowania. Duże szyby zapewniają doskonałą widoczność dla kierowcy. W lusterku wstecznycm widać całkowicie szybę tylną.
~YOGI
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
tu bym się przyczepił do lusterek i tylnej szyby ale naprawdę nie ma tragedii, łatwo się przyzwyczaić, brakuje wycieraczki na tylnej szybie, gdy auto stoi na przykład na drobnym deszczu krople wody na szybie są uciążliwe