Lista ocen Lancia Lybra (159) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Auto w prawdzie mam niecały rok...w tym czasie nie spotkała mnie żadna usterka oprócz przepalonej żarówki świateł pozycyjnych...ale byłem na to przygotowany, śledząc wcześniej opinie o tym aucie \"przepalające się żarówki\" często się powtarzały...poza tym kompletnie nic.
~mmkk11@wp.pl
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Trochę uciążliwe ale do przyzwyczajenia: - guzik opuszczania i podnoszenia szyby i otwierania bagażnika; - otwieranie schowka podłokietnikiem; - palące się dość często żarówki; - końcówki drążka kierowniczego; - tuleje na wahaczu przednim; - gumy stabilizatora;
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Z drobiazgów to już wspomniane wcześniej łączniki stabilizatora. Poza tym jeżeli auto postało na zewnątrz na deszczu zdarzało mi się, że wyświetlacz komputera i radia nie załączał się po starcie silnika, radio działało normalnie - po odparowaniu auta problem ustępował.
~Mariusz
Sedan 2.0 20V 150KM 110kW
Mój egzemplarz całkiem dobrze się pod tym względem prezentuje, mechanika i elektryka ok, tylko nie wiedzieć czemu te modele mają bardzo dobre "kontakty" z rdzą. Progi i tylne nadkola to pięta Achillesowa niezależnie od wersji.
~Lindas
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Jak to w starym samochodzie - drobiazgi zawsze się trafiają. Dużo zależy od tego, jak zadbane auto się kupi. Często padają silniczki nawiewów, ogrzewanie foteli i pilot sterujący centralnym zamkiem. Zasada jest prosta - jeżeli dbasz, to nie narzekasz.
~sura
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Pękł wodzik przedniej prawej szyby. Koszt zakupu nowego ok 25PLN. Wymiana we własnym zakresie, przy pomocy informacji z forum Lancia Klub Polska, trwała ok godziny. Serwis życzył sobie za to... 600 PLN :D Z drobiazgów to wszystko. Reszta działa bez zarzutu.
~atom
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
jest przeciętnie, po dwoch latach padl tylko silniczek od nawiewu (nogi/szyba), czujnik położenia wału (100zł)i przekaźnik kierunkowskazów (20zł). Męczący może być jedynie problem z przepalającymi się żarówkami ( bolączka Lancii i Alf).
~xluka
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Standard - pękł taki plastikowy dyngsik odpowiedzialny za podnoszenie/opuszczanie szyb. Parę razy komputer sygnalizował awarię oświetlenia zewnętrznego - lampka oświetlenia tablicy rejestracyjnej chyba się rusza i od czasu do czasu nie kontaktuje.
~Komediant
Kombi 1.8 16V 131KM 96kW
Wymieniłem rozrząd i kilka szczegółów w zawieszeniu. Części ogólnie tanie. Bałem się, że będą w kosmicznych cenach a tu miła niespodzianka. Dużo rzeczy pasuje z o wiele bardziej popularnych auta takich jak Punto, Marea, Ducato i Alfa Romeo.
~Petrus
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Mam już starsze auto (2000 r.). Alcantara zmechaciła się na części foteli przednich. Zacinają się wycieraczki (w innym FIACIE też to miałem). Łatwo rysuje się ta część plastików wnętrza, która pokryta jest jasną farbą w kolorze tapicerki.