Lista ocen Lancia Lybra (166) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 104 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomisław
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
jeżeli chodzi o zużycie paliwa jest ok, jedyny plus silnika, jeżeli chodzi o resztę tragedia, zawieszenie i wyżej wymienione wachacze, spinki do szyb które co chwila pękają, łozyska które wiecznie huczą, kasowanie komputera, choć ja już na to kłade lage, tyle że deska świeci się jak choinka, co gorsza części które nie są od fiata tanie nie są !!
~Zbyszek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Części eksploatacyjne tanie i łatwo dostępne, spalanie niskie. Auto raczej mało skomplikowane w budowie choć np. wymiana termostatu jest bezsensownie skomplikowana. Spalanie przy jezdzie do Anglii i powrót 5,35 auto obciążone, do Włoch 5,65 ale we Włoszech dużo jazdy górskiej. najmniej ok 4,7 przy spokojnej jezdzie po Polsce.
~YOGI
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
auto swoją wagę ma.... ja lubię depnąć, choć równie chętnie jadę majestatycznie przez miasto, wiadomo, zależy od dnia :-) Poprzednia Lancia Delta paliła mało, Lybra również kroku dotrzymuje, jedna uwaga... nie tankować byle gdzie! Oszczędzanie się zemści, to samo tyczy się oleju, Włoszka jest pod tym względem wymagająca.
~Bartek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Tutaj pierwsza klasa! Życzę wszystkim aut z takim spalaniem w porównaniu do mocy i radości z jazdy...można naprawdę dynamicznie pojechać przy rozsądnym spalaniu...myślę, że miłośnicy eko-drivingu w tym aucie mieliby duże pole do popisu...przy obecnych cenach paliw spalanie to kolejny a kto wie czy nie największy plus tego auta.
~GTI AUTOHANDEL GRZEGORZ IWANICKI
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
4.2 NA TRASIE STANDARD MIASTO5.3 Z KLIMĄ 160-180KM/H5.3 L ROPY CO DO CENY CZĘŚCI TO SĄ ONE TAŃSZE D NIEMCÓW CZY JAPOŃCZYKÓW PRZYKAD STABILIZATOR NOWY450ZL,FILTR POWIETRZA+OBUDOWA 178ZL,POMPA DO WSPOMAGANIA 600ZL POMPA WTRYSKOWA KUPONA NIE W SERWISIE NOWA1500ZL ZNAJDŻCIE MI TAŃSZE TE SAME CZĘŚCI DO INNYCH AUT
~czubax
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Jak na masę auta...osiągi jest dobrze. w trasie od 5 litrów przy eco jeździe ..poprzez 5.5-6 przy prędkościach do 130 km/h. Przy wyższych prędkościach i 7 z groszem może wypić. W mieście jeździłem tylko trochę na początku...i to krótkie trasy - spalanie wychodziło wtedy ok 8-8.6 l/100km
~fotograf@sebastiankaczorowski.com
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Wydaje mi się że jest dobrze. W trasie nie miałem okazji sprawdzić, ale w trakcie jazdy mieszanej podczas dojazdów do pracy (60km, pół trasy miasto a druga połowa to powiedzmy droga dojazdowa do miasta) średnie spalanie wychodzi ok 6,5l/100km. Przy jeździe po mieście bez korków ok 7,5l/100km.
~ori
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Spalanie jest świetne. Można narzekać że litr ropy kosztuje 5 zł. Ale auto pali średnio 6-6,5/100 km. Na trasie po niemieckich \"autobanach\" przy jeździe 140 km - 6l/100km. Po mieście do 8. Ceny napraw troche wyższe niż aut miejskich ale nie chorendalnie wysokie. Za komfort trzeba troszkę dopłacić.
~britmen1987
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Więc tak tu jestem bardzo zaskoczony: 8,1 litra na setke na odcinku 952 kilometrów ze średnią przejazdową 53 km/h Z dnia wczorajszego: Poznań - Szamotuły - Poznań - Rogoźno - Poznań : średnie 5,3 litra na setke przy 197 kilomerach przejechanych i średniej przejazdowej 55 km Jak dla mnie bomba!!!!!!
~Zomb
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Jest poprostu super! Pod tym wzgledem wypada najlepiej z wszystkich samochodow ktore mialem. W mojej rodzinie co chwile slysze ze cos robia, naprawiaja, ze awaria itp itd a tutaj tylko i wylacznie eksploatacja lac i jezdzic. Wiem ze trudno bedzie o drugie tak malo awaryjne auto..