Lista ocen Lancia Lybra (148) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 122 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Kombi 1.8 16V 131KM 96kW
Dziwne taka sama skrzynia jak w fiatach, ale tu idealnie, Nic nie haczy. Tu obiektywnie trzeba przyznać że super - sprzegło przy tym przebiegu również nie okazuje zadnych oznak zużycia.
~GTI AUTOHANDEL GRZEGORZ IWANICKI
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
nigdy nie było problemu z manualną skrzynią jedyna wada to twarde sprzęgło ale idzie się przyzwyczaić (stawia opór przy wciskaniu nie chodzi jak w starych VW że noga sama wpadała w podłogę)
~gumgre@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 20V 154KM 113kW
Automat sekwencyjny - super! Polecam to już mój trzeci automat. Podobno ma cztery biegi - ja wyczuwam i odnotowuje na 3 dwukrotną zmianę - coś jakby overdrive więc wychodzi że jest 5 biegów.
~Mariusz
Sedan 2.0 20V 150KM 110kW
To mój pierwszy automat (w opcji na tej stronie można było zaznaczyć tylko manual) i jestem zadowolony. Konstrukcja typu gniotsja/niełamiotsja:) Archaiczna, nie za szybka ale trwała.
~rotmistrz88
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Jak dla mnie działa bardzo dobrze, biegi wchodzą precyzyjnie. Przy użytkowaniu w mieście czuć jednak że zestopniowana jest na jazdę w trasie (długie biegi 1-3 )
~czubax
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Skrzynia precyzyjna ale bardzo krótkie przełożenia. Trzeba troszkę się napracować w mieście. No i szkoda, że nie zdecydowali się na skrzynie 6-biegową - tak jak w Alfie.
~ori
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Zestrojona właściwie z tym silnikiem. Nie można mieć do niej większych zastrzeżeń oprócz tego że nie jest autmatyczna, ale w Lybrze automaty były tylko w wersji 2.0.
~Marek ( madamaxx )
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Dobrze dobrane przełożenia, choć przydało by się żeby obroty na najwyższym biegu przy prędkościach autostradowych były niższe. Poza tym przełożenia wchodzą gładko i bez zgrzytów.
~Stanisław
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Bardzo brakuje 6 biegu. Bardzo! Generalnie narzekać nie mogę - biegi wchodzą bezproblemowo, ze średnim skokiem. Czasami wsteczny nie wchodzi precyzyjnie i trzeba skorygować.
Dziennik kosztów dla Lancia Lybra
6,9
9,7
10,3
~Jarret
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Chodzi lekko i bez zgrzytów. Niskie przełożenia za krótkie do oszczędnej jazdy ale dobre do szybkich manewrów na szosie. Sprzęgło zwykle nie wytrzymuje 200 000km.