Lista ocen Lancia Lybra (176) - Silnik

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pablo
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
2,4jtd to prawdziwa elegancja i jednocześnie demon, w życiu nie jeździłem samochodem z silnikiem, który miałby taką kulturę pracy. Przy wyższych obrotach brzmi rasowo (5 cylindrów). Najważniejsze, przy tym silniku nic się nie psuje, może dlatego, że nie jest wysilony. Naprawde najlepszy element Lybry.
~yyllaaw@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
auto dostaje wigoru dopiero po przekroczeniu 3,5 tys. obr/min, zbyt słaby moment obrotowy, duże spalanie, zbyt wysokie obroty silnika na 5-tym biego w stosunku do prędkości pojazu (3 tys. obr./min przy 100 km/h), gdzieś ucieka te fabryczne 131 KM, moje odczucie, jakby było ich nie więcej jak 90 KM
~Jarret
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Dużo lepszy od swoich niemieckich odpowiedników. Przede wszystkim cichuteńki. spalanie poniżej 6 w trasie i koło 8 w miescie. Nie klekocze, nie dymi. Kop zupełnie wystarcza do dynamicznej jazdy. Nie do zarżnięcia. Polecam jednak szukać wersji 115KM. Dla bardziej wymagających jest jeszcze 150konny 2.4
~Mariusz
Sedan 2.0 20V 150KM 110kW
Nie daję doskonale, bo miałem wcześniej Fiata Marea z tym silnikiem, i był w lepszym stanie. Właściciel (albo właściciele) za bardzo nie przyłożyli się do utrzymania tej pięciocylindróweczki w dobrym stanie. Może się czepiam ale wiem jak ten silnik GADA jak jest ZDROWY:)
~stemss
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
jak na 1.6 jestem naprawdę zaskoczony mocą myślałem, że będzie totalnym " żółwiem" ale nie mogę złego zdani napisać bo naprawdę silnik daje radę jak na tak ciężki samochód. Nie ma Tutaj jakiegoś super przyśpieszenia ale to 1.6 103 KM jak ktoś chce moc niech kupi 2.0 150 KM.
~fanfan
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
jest to moja ponowna ocena z perspektywy czasu kiedy zdążyłem już pojeździć innymi \"lepszymi\" samochodami. naprawdę nie mogę powiedzieć jednego złego słowa o tym silniczku. elastyczny ekonomiczny odporny na głupotę kierowcy i polskich mechaników naprawdę godny polecenia.
~Bisonus
Kombi 2.0 20V 154KM 113kW
Silnik to jest poezja. Dwulitrowa rzędowa \"Piątka\" i 20 zaworów i moc 154KM mówi samo za siebie auto aż rwie się do jazdy, dźwięk wydobywający się z pod maski jest po prostu piękny. Moc dynamika i nie zawodność. Kultura pracy jest zaskakująca, silnik pracuje równiuśko i płynnie.
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
115 KM i 275 Nm robią swoje. Auto dobrze przyspiesza i jest bardzo elastyczne. Wyprzedzanie to czysta przyjemność. Silnik pracuje równo i cicho. Przy przebiegu 170000 km nie zaobserwowałem jakiegokolwiek zapotrzebowania na olej - wymiana co 20000 km i to wszystko.
~Zomb
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Przez 4 lata zero awarii! zawsze dowozi bezproblemowo do celu.2 razy bylismy rodzinka na wakacjach w Chorwacji. Silnik to mocna strona tego auta , uwazam ze silniki JTD to bardzo udana konstrukcja- wczesniej jezdzilem Stilo 1,9 i tez bylo super :-)
Dziennik kosztów dla Lancia Lybra
6,9
9,7
10,3
~krzy36
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Co do silnika nie mam żadnych zażaleń, cicha praca w środku nic nie słychać, chyba że chcemy słyszeć ten unikalny dżwięk przy przyciśnięciu pedału gazu jak dla mnie istna symfonia. Moc 130 koników jest ok, jak na nie wielką wagę samochodu.