Lista ocen Lancia Lybra (166) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 104 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Sedan 2.4 JTD 135KM 99kW
jak na taką masę, pojemność i wielkość silnika wydaje mi się, że nei ma co narzekać. na trasie zużycie nie odbiega od kompaktowych diesli, a po mieście osiem i pół litra w korkach to chyba też nie nazbyt dużo dla uciągnięcia sporej przecież masy...
~gumgre@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 20V 154KM 113kW
Średnio 10l/100 w mieście a w Polsce w trasie 8l.Jak na automat to ok.Na autostradzie zużycie chwilowe wahało się od 2.5l/100 przy 70 z górki do 11-12l/100 przy prękościach 160-180km/h (średnia na autostradzie 9l.). Naprawy w cenach jak u fiata.
~jadwiga
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
10l/100 podczas zgłaszania napraw mozna się niespodziewanie dowiedzieć że określona część nie podlega gwarancji zgodnie z zapisem że gwarancji nie podlegają elementy zużywające się. Tylko że do takiego sformułowania można wszystko podciągnąć.
~Madry po szkodzie
Kombi 1.6 16V 103KM 76kW
Pali wiecej niz sprinter 3.5t z towarem W miescie w zimie (warszawa) 14 przy normalnej jezdzie do 15l benzyny 95 (zadnych gazow!) w trasie jadac 110 mozna zejsc ponizej 7 litrow ale miasto oznacza wir w baku nawet z lekka stopa
~jarek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
oszczędny jak na samochód o masie 1400kg, z napraw na początku zrobiłem zawieszenie przód, i potem przez ponad 2 lata wymieniłem (poza filtrami i olejem oczywiście) tylko 1 przegub i 1 łożysko za śmieszne pieniądze.
~Marek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
powiem tak eskapada do Chorwacji i z powrotem plus wycieczki na miejscu tj jakieś/ ok 3.5 tyś km wyniosło mnie 1200 zeta. spalanie tak małe że nie liczyłem dokładnie. w zimie w korku potrafi potrafi jednak zwrócić uwagę
~jarmondowicz@op.pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
przy spokojnej jeździe w trasie , aż wierzyć się nie chce, że dwu i pół litrowy silnik może palić 5l/100km, ale to fakt, który stwierdziłem na sobie. Gorzej gdy się rozpędzałem na autostradzie, ale ogólnie 5+.
~BRANDWAND@wppl
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
jestem pod dużym wrażeniem naprawdę pali mało 1dnym tankiem robię trasę z Niemiec miasta Hanau do miasta pod Warszawa to znaczy do samej kolbieli. Średnia na długiej trasie wynosi 4,8 a przy 150km 5,1 to jest super.
~wuka99
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Samochód średnio pali ok 6,7-7l w cyklu mieszanym. Części może nie są najtańsze, ale dużo części pasuje z Fiatów oraz szeroka gama zamienników. Jak na tą klasę samochodu ceny napraw nie są przerażająco wysokie.
~kilo77
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Jeżdżę trasy mieszane i jak do tej pory nie narzekam. W trasie Olsztyn- Zakopane- Kraków- Olsztyn przy 100km/h 5.4 l, najmniejsze zanotowane spalanie to 4.8 l przy prędkości 80km/h. Kręcąc sie po mieście \"łyka\" niecałe 7l.