Lista ocen Lancia Lybra (176) - Silnik

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik pracuje równo i cicho. Nie berze oleju. Problemem jest to, że zimą się nie nagrzewa. Przy silnych mrozach nawet na trasie temp silnika to 75 stopni C zamiast 90.
~czarny129
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Silnik jest cichy i elastyczny jestem zadowolony chociaż przed zakupem słyszałem inne opinie ale jak nie przejedziesz się i sam nie ocenisz to sie nie przekonasz .
~Cartman
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Silnik pracuje równo.Słabe przyspieszenie z najniższych obrotów (jednak jest to generalnie domena diesela), jednak podczas wyprzedzania świetny. Od 90 do 140 kmh w mgnieniu oka.
~MACZEK75
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
super elastyczny silnik "ciągnie równo od 1250 obr/min (zasługa sprężarki o zmiennej geometrii)" , trochę denerwujące drgania silnika przenoszone na nadwozie na biegu jałowym.
~Jan Kowalski
Kombi 1.8 16V 131KM 96kW
Jestem pośadaczem lancia 1.8 lx kombi i poza dwukrotną wymianą wariatora przez serwis to ten samochód się nie psuje jest zrywny elastyczny wygodny moja ocena to dobre 5
~gumgre@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 20V 154KM 113kW
Dość specyficzne przejście od jałowego do max.obrotów - nie reaguje tak spontanicznie jak Honda ale za to jest elastyczny i czuje się moment obrotowy tego 2000ie.5V20
~m009
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
W porządku do spokojnej jazdy. Gdy się go wysoko nie kręci bardzo ekonomiczny. Wchodzi dynamicznie na obroty, ale nie jest demonem prędkości
~zolw-ninja
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Elastyczność bardzo dobra jazda na trasie to czysta przyjemność.kultura pracy jak dla mnie tylko dobra.na wysokich obrotach szorstki odgłos pracy.
~pamaj
Kombi 1.6 16V 103KM 76kW
Najsłabsza jednostka silnikowa, ale niezawodna. Czasami brakuje mocy do masy samochodu, to największy mankament. Do codziennej jazdy wystarczający.
~kik
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Silnik jest dla mnie zaskoczeniem - wcześniej miałem auto o podobnych parametrach, a jednak dynamiką nie dorasta do pięt obecnej JTD 8V.