Ocena kierowcy - Lancia Thesis

Rafał, 10 lat temu
Silnik 2.0 20V Turbo 185KM 136kW
Rok produkcji 2002
Lancia Thesis 2.0 20V Turbo 185KM 136kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Myślałem, że to auto ważące ponad 1800 kg spali znacznie więcej benzyny. Poza tym silnik oceniam bardzo dobrze zwłaszcza przy wyprzedzaniu, chociaż na autostradzie w Niemczech, gdzie wszyscy pędzą i pędzą, czasem trzeba było przełączać na niższy bieg, aby w pełni wykorzystać moc silnika, jednak nigdy nie udało mi się przekroczyć tam 10 l/100 km a momentami jechało bardzo szybko.
Układ elektryczny : kontrolki układów zapalają się bez powodu, a po jakimś czasie gasną (ciekawostką jest fakt, ze producent na desce rozdzielczej umieścił specjalny przycisk do... kasowania błędów :-) to ten sam co do zerowania licznika.
Auto za tą cenę godne uwagi. Nowy model kosztował 200 tys. zł a teraz dobry egzemplarz można kupić za 15 % tej kwoty. Jest komfortowe i bezpieczne. Problemem są tylko komunikaty awarii systemów pojawiające się i znikające bez powodu na desce rozdzielczej. Myślę, że warto kupić ten samochód, ale jego przyszły właściciel musi się liczyć z kosztami części zamiennych i serwisu. To chyba auto dla indywidualistów, lubiących wyróżniać się w tłumie, ale świadomych kłopotów z ewentualną odsprzedażą.
Przy cofaniu niezbędne działające czujniki parkowania.
Bez zarzutów.
Drobna awaria klimatyzacji kosztowała mnie 1000 zł
Dla wyższych pasażerów z tyłu trochę mało miejsca nad głową.
Świetne.
Auto warte uwagi za tą cenę.
Nie tak źle.
Dotychczas nie zauważyłem.