Ocena kierowcy - Land Rover Discovery I

Dima1, 14 lat temu
Silnik 2.5 TD 113KM 83kW
Rok produkcji 1997
Land Rover Discovery I 2.5 TD 113KM 83kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Najpierw się tym przejedź a potem sam oceń. Fajne autko
Do tej części auto nie mam zastrzeżeń. Odpala momentalnie. Nic nie puka nic nie stuka. Jak w każdym aucie należy wymieniać olej regularnie, a autko się odwdzięczy bezawaryjnością. Mały minus (bo do zrobienia - jak wszystko)to że lekko zaczęły lać wtryski. Ale w tym wieku auto ma prawo:)
Bez zastrzeżeń. Pierwszą skrzynie biegów przez własną głupote spaliłem. Obecna działa rewelacyjnie. Wszystkie biegi wchodzą świetnie. Pamiętaj o wymianie oleju!!i wyczyszczeniu filtra
Rewelacji nie ma. Auto ma ponad 2 metry (podniesione). Należy jeździć ostrożniej niż autem osobowym. W czarne autko spokojnie trafia. W koleinach też sobie spokojnie radzi. Troche buja na zakrętach bo nie ma stabilizatorów (już nie ma), ale da się przyzwyczaić.
W każdym kierunku wszystko widać świetnie przez samą wysokość auta. Siedzi się nad innymi autami więc nie ma problemu, że ktoś nas zajedzie i ograniczy widoczność (chyba, że dostawczy lub tir)
W moim egzemplarzu bez emocji. Klimy brak, a ogrzewanie...hm...na angielski klimat rewelacja - u nas musi się nagrzać aby było ciepło.
Tutaj duży ukłon dla konstruktorów. Miejsca jest sporo dla każdego. Z przodu wszystko w zasadzie w zasięgu ręki. Z tyłu siedzi się też bardzo dobrze i wygodnie. W moim disco bagażnik pełni role bagażnika. :) Co do przestrzeni to dodam, że wchodzi dmuchany materac 190 cm długości.
Tutaj niestety dramat. Może to dlatego, że nie jechałem typowym cywilnym disco jeszcze. Powyżej 2 tyś/obr teściowej nie słychać, za to całe auto doskonale. Tu mam na myśli silnik, wały i opony. Te ostatnie wybitnie hałasują.
Nie ma co się oszukiwać, że mały fiat to nie jest. Spalanie nieco większe niż w osobówce. Głównie jeżdzę po mieście i w terenie. Na trasie bardzo rzadko. Z średnie maksymalne to w tym przypadku teren
Drobiazgi, które musze niestety zrobić: Klamki w drzwiach - należy użyć siły by je otworzyć - nieco się zacinają Drzwi bagażnika - j/w Ustawienia świateł - coś z elektryką. Do tego niestety nie mam zdrowia więc tego robić nie będe Póki co tyle
Nie odnotowano. Dopóki silnik działa, napędy się kręcą to złego słowa nie napisze

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 113KM 83kW [l/100km]

10,7