Ocena kierowcy - Land Rover Range Rover Evoque II SUV

ILK, 4 lata temu
Silnik 2.0 Si4 200KM 147kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Land Rover Range Rover Evoque II SUV 2.0 Si4 200KM 147kW od 2019 - Oceń swoje auto
Inne : Styl wewnątrz i światła.
Inne : Sieć dealerska nie pasuje do tej marki. Małe saloniki , przynajmniej w Bielsku i nie fachowa obsługa. To właśnie chyba sieć sprzedaży blokuje rozwój marki w Polsce. LR był dostarczony na oponach wielosezonowych i jak twierdził personel nie trzeba nic więcej. Jak się okazało to opony letnie z możliwością jazdy w małym mrozie i śniegu. Oczywiście salon twierdzi, że wszystko jest zgodne ze specyfikacją, tylko dlaczego mąż samochodem z napędem na jedną oś i na oponach zimowych dojeżdża pod dom a ja tym super samochodem 4x4 nie? Trochę pada mit marki o zacięciu terenowym.
Samochód zachwyca, przesiadka z mercedesa. Teraz widzę różnicę między premium a luksusem. Niestety tzw. niemieckie premium to już trochę droższe auta popularne i po za najwyższymi modelami nie mają nic wspólnego ze stylem elegancją i luksusem. Nie interesuje mnie ile auto pali i czy zepsuje się częściej od BMW w co zresztą wątpię bo otacza mnie styl i nowoczesność. Ale aby nie było zbyt różowo ocena poniżej.
Dla mnie ok . ale to nie jest auto do ścigania.
Na karoserii podczas nakładania ceramiki fachowcy zauważyli skazy z lakierze.
Więcej to już by było za dużo, przynajmniej dla kierowcy, z tyłu nikt nie jeździ więc nie ma znaczenia.
Pali min. 10 l a max nawet 40 l. Średnio ok 12,5-14 litrów, ale to nie ma znaczenia byłam tegoż świadoma kupując samochód i wcale mi to nie przeszkadza.
Tak ma być w takim aucie. Kupuję bo chcę i tyle. Nastawialam się tym razem na audi lub BMW, ale kolorowe naklejki i doklejone do kokpitu monitorki przestały mnie już kręcić.
Miała w samochodzie działać Automapa na androida , dopłaciliśmy za to (pakiet smartfon) i nie działa choć folderze to,główny argument dlaczego warto dokupić łącze do smartfona. Salon twierdzi, że nie będzie, nie wie dlaczego i koniec tematu.... Podobno to standard w LR. Trochę śniegu i nie działają też czujniki parkowania.
Kamery nie zawsze Działają

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Si4 200KM 147kW [l/100km]