Lista ocen Lexus GS III (25) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Patryk
Sedan 3.5 4.5h 344KM 253kW
Rowniez zadnych usterek ja na razie i nie zapowiada sie zeby jakiekolwiek powstaly. Auto w czolowce bezawaryjnych konstrukcji, szczegolnie w tej klasie. Przy kupnie trzeba uwazac na bębny VVTI. Usterka polega na wyciekaniu oleju z systemu bębnow przez mikroszczeliny np podczas postoju w nocy. Kiedy uruchamiamy rano zimne auto uslyszec mozna metaliczne drapanie/darcie przez pare sekund do czasu kiedy wzrosnie cisnienie i olej dostanie sie...
~Łukasz Ożga
Sedan 3.5 4.5h 344KM 253kW
Nic się nie dzieje, nie działo i nie zapowiada. Specjalnie poprosiłem o możliwość obecności przy przeglądzie, żeby sprawdzić ewentualne potrzeby naprawy itp. Wszystko w zawieszeniu jest fabryczne i niedotykane od 173tys i nadal tak ma zostać, bo jest w super stanie. Czołg normalnie :) Silnik bez najmniejszych zastrzeżeń, układ hybrydowy też, bateria nadal wystarcza na trochę jazdy na samym prądzie. Za to go uwielbiam!
~Cezarek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Samochód ma przebieg ok. 105 tys. km, regularnie serwisowany w ASO, a silnik \'bierze\' spore ilości oleju. ASO umywa ręce, nie mogą dojść przyczyny. Na serwisie Edmunds.com znalazłem informację, że Lexus wie o tych problemach w silnikach 3.0 i jako remedium wymieniany jest cały blok silnika.
~Jarek
Sedan 3.5 4.5h 344KM 253kW
Tutaj skaba ocena, auto mas często wadliwe inwertery, padają bębny VVTI, rdza, padająca pompa przy CVT. Szedłbym przez to w GS 4, w którym wyeliminowano wiele błędów.
~tomasz_jankowski3
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Zaczyna się trochę korozja wydechu. Bardzo mało nim jeżdżę to sprzyja korozji wydechu. Ale tak go kocham ,że chcę być z nim jak najdłużej. Żona zazdrosna :)
~LEX
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Również jak narazie wszystko w najlepszym porządku i oby tak dalej. W książce serwisowej od początku nie było wpisu o poważnej usterce.
~Mient
Sedan 3.5 4.5h 344KM 253kW
Jak wspominałem - każdy egzemplarz ma brzęczące koszyczki VTI oraz świerszcza pod deską (wentylator wpadający w rezonans).
~Wojtek
Sedan 4.3 283KM 208kW
Strasznie słabe hamulce, jedna szybka jazda po niemieckich autostradach i tarcze do wymiany!!!
~miś
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Jak na razie tylko obsługa serwisowa jak płyny, klocki i wkrótce poduszki pod teleskopami. Oby tak dalej.
~kris19c
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Nie było, choć nie wiem jeszcze co wibruje (burczy) od 135 km/h.