Lista ocen Lexus GS III (28) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Patryk
Sedan 3.5 4.5h 344KM 253kW
Tutaj zaskoczenie. Z jednej strony nie mozna miec zastrzezen co do samej mocy ukladu chlodzenia i wentylacji, z drugiej natomiast jego automatyka jest dla mnie wielka zagadka. Klimatyzacja ma bardzo duza moc i nawet w najwiekszy upal potrafi w pare minut zrobic z auta lodowke. Podgrzewane i co najwazniejsze wentylowane fotele w lecie sa po prostu zbawieniem. Co do automatyki sterujacej wentylacja... W lecie ustawiajac temp 22 stopnie czyli...
~Łukasz Ożga
Sedan 3.5 4.5h 344KM 253kW
Wyśmienicie. Schładza się ponadprzeciętnie szybko. Klimatyzowane fotele też w tym pomagają. Grzanie i chłodzenie - SUPER! Jest tylko problem (może tylko u mnie) z automatycznym sterowaniem obiegu, moje auto chce w 95% czasu jeździć na zamkniętym obiegu - dziwne. Update 12.2013 - wystarczy ustawić rozsądną temperaturę, np. 23-24 stopnie i obiegi pracują normalnie. Miało to na celu szybsze chłodzenie/rozgrzewanie auta.
~kris19c
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Genialny wynalazek na lato to wentylowane fotele. Na zimę podgrzewane. Klima jak to w lexusie - ma swoje narowy: tzn. np. ogrzewanie najpierw nagrzewa wnętrze do temperatury sauny, po czym w trakcie jazdy robi się chłodno, więc trzeba stopniowo stopień po stopniu podnosić temperaturę na klimatroniku. RX miał tak samo, więc widocznie ten typ tak ma.
~Adam
Sedan 3.5 450h 345KM 254kW
W tym względzie bije na głowę diesle. Silnik benzynowy szybko się nagrzewa i oddaje ciepło. Ogrzewanie przedniej i tylnej szyby bardzo wydajne. Specjalnie zaprojektowane kanały powietrza w drzwiach, co pomaga ogrzać boczne szyby w celu polepszenia widoczności lusterek. Grzanie i wentylowanie foteli wyskalowane w 100%. Niczego więcej nie można wymagać.
~Mient
Sedan 3.5 4.5h 344KM 253kW
Tutaj kolejna usterka, która trapi każdy model GS-a tej generacji. Wiatrak wentylatora wpada w rezonans i "brzęczy". W nieautoryzowanym serwisie koszt wymiany wycenili na 700zł, ale zaznaczyli, że po czasie problem może wrócić, więc odpuściłem.
~zico
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Jeżeli chodzi o szybkość nagrzewania i chłodzenia to wzór ,z moich wszystkich samochodów zarówno tymi które użytkowałem jak i jeździłem nagrzewa się najszybciej zimą i latem równie szybko chłodzi.
~janek
Sedan 3.5 4.5h 344KM 253kW
ogrzewanie w zimie dziala juz po ok 3-4 min, w lecie klimatyzacja natychmiastowo do tego wentylowane i ogrzewane fotele oraz automatyczna klimatyzacja sterujaca nawiewem w zaleznosci od polozenia slonca
~Bartek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Auto nagrzewa się dosyć szybko, choć Accord robił to szybciej. Przednie fotele są ogrzewane oraz wentylowane, za co będziemy dziękować Toyocie podczas upalnych, letnich dni :)
~Maciek
Sedan 3.5 4.5h 344KM 253kW
Super. Szybko sie nagrzewa, szybko chlodzi. Wiele mozliwosci ustawien. 2 strefy. Do tego plynna regulacja ogrzewania i chlodzenia/wentylacji przednich foteli. Dla mnie super.
~LEX
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Naprawdę szybko nagrzewające się auto ustawienia na ekranie dotykowym przejrzyste. Klima-tronik dwu strefowy. Jednak jest również minus: zbyt wąski nawiew na szybę przednią.