Ocena kierowcy - Lexus GS III

alek, 11 lat temu
Silnik 3.0 300 249KM 183kW
Rok produkcji 2008
Lexus GS III 3.0 300 249KM 183kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy silnik dobrze wygłuszony stosunkowo ekonomiczny.Cisza podczas jazdy czy to 120 czy 160km/h.
Komfortowe auto na długie podróże.Niezawodne ale niestety zimą przy dużych śniegach 4x4 czyli A6 sprawdzało sie dużo lepiej.Ale to tylko powód do tego zeby mieć jeszcze RX300
Kultura pracy wzorowa.Potrzebuje trochę obrotów by pokazać dynamikę.Audi A6 miało lepsze depnięcie-550Nm po tuningu.Wyciszenie Lexusa o ile mozna porównać z dieslem A6 jest wręcz fenomenalne. Nigdy więcej diesli.
Bmw 530d było swietne ,A6 skrzynia chyba odrobinę płynniejsza ale Gs jest na najwyzszym poziomie.Nie czuć zmiany biegów kompletnie.Płynnie i cicho.
A6 napęd stały na 4 koła bije lexusa na głowę zwłaszcza zimą.GS jest podobny do 530D ale latem wszystkie są podobne.Różnice między nimi to kwestia gustu.Prowadzenie tych samochdów wzorowe.
Bez zastrzeżeń bo to sedan ,kamera cofania pomaga mniej wprawnej żonie...
Zadnych kółek drążków ,ekran dotykowy,wszystko w zasięgu ręki.Czytelne i na swoim miejscu.To co jest rzadziej używane jest schowane.Brawo.Skromnie na pierwszy rzut oka ale elegancko.
Dodatkowa wentylacja i ogrzewanie foteli sprawiają ,że latem czy zimą można szybko stworzyć idealne warunki podróży.
IS 250 był ciut za mały ,Ls za duży a Gs jest w sam raz dla mnie i dla żony.Dzieci mają swoje auta. Długo się przymiezałem zanim dokonałem wyboru żeby potem nie pisać bzdur typu fotele za małe... czy ciasno z tyłu.Przestrzeń z tyłu nawet w ISie mi wystarczała tylko bagaznik był za mały.
No i to jest to co deklasuje konkurencję.Wygląd auta nie jest tak efektowny jak A6 ale współczynnik Cx /0.27 powoduje że nie słychać tego auta.To jest Lexus ,auto którego nie zamienię na BMw czy Audi chyba ,ze nowe za pół ceny.Wyraznie cichsze,dzięki czemu długa podróż nie męczy jak jazda wyżej wymienionymi choć też nie mogę krytykować bmw czy A6
Zuzycie paliwa jak na taki silnik rewelacja.Jezdzę głównie na trasie i dlatego jest nie duże ale w tych samych warunkach mój RX300 pali 3-4 litry więcej.Przeglądy drogie niestety ale napraw nie ma. To był powód dla którego zamieniłem A6 na Lexusa. To auto się nie psuje.Zadnych turbin wtryskiwaczy ,filtrów pdf itd.Ocena 4plus
Drogie auto ale jakość i swiadomość tego że nie będę musiał wołać o pomoc gdzieś na trasie czy spędzić ileś tam godzin w warsztacie zwłaszcza tych niezaplanowanych warta jest tych pieniędzy.
Rewelacja jak na razie nic złego się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 300 249KM 183kW [l/100km]

8,7