Lista ocen Lexus GS IV Sedan (15) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Sedan 450h 345KM 254kW
Bardzo dobrze jak na tą masę masę klasę i moc. Spalanie, rewelacja chyba lepsze niż dwu litrowe benzyny. W trasie przy 120kmh 7l/100 przy 140 8l/100, w mieście pomiędzy 7 i 8. Moj rekord eko-drivingu, takie żeglowanie na elektyku kiedy się da, droga pozamiejską, jednostajna jazda przez około 100km ze średnią prędkością około 70-80km/h wyszło 5.3l/100km. Serwis nie taki straszny, olejowy w Lexie był za 1800, poza lexusem w dobrym warsztacie...
~kos77
Sedan 300h 223KM 164kW
Ceny w serwisie porównywalne do innych marek. Nie jest źle. Najważniejsze, że jedziesz tam raz w roku :). Spalanie - tu niestety wielkie oszustwo. Pisanie, że 5 czy 6 litrów to żart. Niewykonalne. Normalnie jeżdżąc ze wskazaniem na delikatnie po Warszawie (jeżdżąc, nie stojąc w korkach) spalanie ok. 8 litrów. Proszę nie piszcie, że Wam pali 5-6, bo się okłamujecie, albo moje auto jest popsute. Jak chcesz pojeździć agresywniej 9-10 L/100km....
~Bolo
Sedan 450h 345KM 254kW
Auto się nie psuje , jest światowym liderem bezawaryjności w tym segmencie . Ale części eksploatacyjne do tanich nie zależą , tarcza f sport -1300zl/szt amory utwardzane 1700zl/szt Serwis nie jest drogi, olej filtry w 1000 się mieści , duży przegląd co30k ( dodatkowo olej w moście zmieniany i coś tam jeszcze ) 2000. Kupiłem jak miał 100k teraz ma 150k w tym czasie wymieniłem tylko tarcze i nic więcej , dla porównania a7 wymieniłem rozrząd 9k...
~lee
Sedan 450h 345KM 254kW
jeżdżę nim już 4 lata, przejechałem ponad 150 tys km i nawet najmniejsza śrubka nie zechciała się popsuć. Niemiecka konkurencja nie dorasta mu do pięt pod tym względem. Rewelacyjne spalanie przy takim silniku- komputer pokładowy pokazuje mi średnią z ponad 200.000 km 7,7 l/100 km. Na trasie potrafi zejść poniżej 5,5 l, za nic w świecie nie chce wziąć więcej niż 10 l.
~Sebastian
Sedan 450h 345KM 254kW
amortyzatory kosztują 400 funtow czyli ok 2000zł za jeden...narazie od nowosci jeden został wymieniony na gwarancjii...tarcze i klocki jeszcze nie wymagają wymiany,,,producent gwarantuje zywotnosc tarcz i klockow 100tys km
~Pawel
Sedan 450h 345KM 254kW
Auto jak na swoja moc i osiągi bardzo oszczędne, w mieście przy normalnej jeździe w trybie Normal pali około 8.5l/100km latem, na autostradzie przy stabilnej jeździe można zejść poniżej 7l/100km, w trybie SPORT + z ciężka nogą 15l.
~astrońałta
Sedan 250 209KM 154kW
Drogie serwisy, ale w końcu z czegoś dealer musi żyć bo jak na razie nic się nie psuje (odpukać). Dobrze że wymiana oleju jest przewidziana co 15 a nie 30 tys jak w przypadku longlife vw - lepiej dla silnika, gorzej dla porfela.
~Mariusz
Sedan 450h 345KM 254kW
Przed zakupem jeździłem tym autem kilka dni aby sprawdzić różne mity i fakty. Faktem jest iż to auto mało pali o 20% mniej mój poprzedni diesel 2.4l 217kM. A ma nieprorównywalną moc i frajdę z jazdy,
~Rasz
Sedan 350 317KM 233kW
Nie licząc paliwa, przeglądy w cenie jak wszędzie komplet tarcz i klocków na wszystkie koła w ASO to 2500 zł. Pojawiły się już sportowe klocki EBC do kupienia poza ASO.
~Tomek_S
Sedan 250 209KM 154kW
Jak na 209 koni i 6 cylindrow spalanie jest bardzo dobre. Zalezy rzecz jasna od trybu jazdy. Moj czterocylindrowy Accord 2.0 palil mi wiecej a byl chyba ze 300 kilo lzejszy (!)
Lexus GS IV Sedan