Lista ocen Lexus IS II (49) - Ergonomia

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Waldi
Sedan 220d 177KM 130kW
Ogólnie jest OK (mam wersję bez nawigacji) ALE: 1) Część rzadziej używanych przełączników (i lampek kontrolnych) znajduje się przy lewym kolanie poza zasięgiem wzroku. Łatwo pomylić otwieranie klapy bagażnika z otwieraniem wlewu paliwa lub zapomnieć o włączonej nagrzewnicy lub podgrzewaniu wycieraczek. 2) Gdy poziom płynu w spryskiwaczu robi się niski to co chwila ostrzeżenie się pojawia i znika (normalnie zabrzęczy Cię na śmierć, że o...
~Radek
Sedan 250 208KM 153kW
Wsiadasz i wiesz gdzie co jest. Posiadam wersję Comfort czyli bez nawigacji - nie potrzebowałem jej, dzięki temu obsługa klimatyzacji i audio jest banalna, każda opcja pod dedykowanym klawiszem. Bardzo lubię elektryczną regulację kolumny kierownicy, która odsuwa się przy wysiadaniu. Elektro-chromatyczne lusterka zewnętrzne działają szybko ale nie powodują, że w nich widać tylko jasną plamę.
~Michał
Sedan 250 208KM 153kW
Obsługa nie nastręcza żadnych problemów, a nawet mimo wielu przycisków jest intuicyjna. Znaczny wpływ na ten fakt ma ekran dotykowy i menu komputera pokładowego - brak jakichkolwiek zastrzeżen. Pozycja za kierownicą świetna - zaróno fotel, jak i kierownica dają możliwość idealnego dostosowania, a pamięć tych ustawień dla trzech kierowców tylko zwiększa komforto użytkowania.
~Michal
Sedan 220d 177KM 130kW
Regulacja siedzenia w kilku plaszczyznach, pamiec foteli, kierownica, ktora odsuwa sie po wylaczeniu silnika, intuicyjny panel dotykowy, kirownica wielofukncyjna, regulowana wysokosc pasow, podswietlenia lusterek na zewnatrz po zmorku i pewnie cala masa innych gadzetow o ktorych zapomnialem. Siedzi sie, prowadzi i obsluguje bardzo wygodnie.
~Mehl
Sedan 250 208KM 153kW
Umieszczenie niektórych przycisków / funkcji może zaskoczyć użytkowników nieobeznanych wcześniej z japońską motoryzacją. Pozycja za kierownicą nieco zbyt wysoka (mam 178 cm wzrostu) Kierownica mogłaby mieć większą możliwość wyciągnięcia. Siedziska foteli dość krótkie. Regulacja lędźwiowa tylko w jednej pozycji. Brakuje podświetlenia niektórych przycisków.
~SLNCL
Sedan 220d 177KM 130kW
Bagaznik spory, duzo miejsca w pojezdzie. Wszystko jest doskonale dopracowane pod wzgledem usytuowania, dostepnosci i obslugi. Te wszystkie bajery na kierownicy (jak zmiana kanalow radiowych, czy zmiana glosnosci) sa po prostu nie potrzebne, bo wszystko jest \"pod reka\". Po stronie pasazera maly schowek, ale to kosztem poduszki powietrznej.
~Steiv
Sedan 250 208KM 153kW
Sedan z nazwy i wyglądu. Po przesiadce z Forda C-maxa często przy wychylaniu na zjazdach waliłem głową w podsufitkę. Klaustrofobia i naprawdę mało miejsca. Za to mega przytulne wnętrze, wygodne fotele. Świetna pozycja za kierownicą. Wszystkie ważne przełączniki pod ręką. Fotel regulowany w pełnej elektryce tak samo kierownica.
~bartoszgoscimski
Sedan 250 208KM 153kW
Generalnie OK, ale... Dużo przycisków na konsoli środkowej, przedpotopowy wyświetlacz i multimedia, ale da się przyzwyczaić. Dziwi mnie brak podświetlania przycisków na konsoli środkowej, ale może jestem za tępy, aby ją włączyć, a w serwisie, który odwiedzam od święta, zapominam o to zapytać.
~ketrab537
Sedan 250 208KM 153kW
Jak w każdym aucie, nie licząc wielofunkcyjnej kierownicy, którą mozna obsługiwać w ciemno tak układ przycisków na desce przyswoiłem po pierwszej jeździe więc nie ma problemu z nerwowym szukaniem przycisków podczas jazdy.
~ARTUR.P.
Sedan 250 208KM 153kW
Wszystko jest proste jak budowa mlotka. Nie musze czytac instrukcji obslugi ani przechodzic stazu zeby prowadzic te auto. Bagaznik jest maly ale wcale nie zle uksztaltowany. Minus za brak mozliwosci skladania oparcia kanapy.