Lista ocen Lexus IS II (69) - Silnik

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MyszuF
Sedan 250 208KM 153kW
Japonczyk w wolnossacej bezynie - nie ma mniej awaryjnego rozwiazania na swiecie... Silnik pracuje jak SZWA..pfu JAPONSKI zegarek.. co prawda 2.5 V6 brzmi bardzo powaznie i "mocno" ale trzeba wziasc korekte na to ze samochod jest dosc ciezki i jest to silnik wolnossacy i niewyprezony... wiec fanatycy predkosci powinni poszukac wersji 3.5 (IS350)... jesli ma to jednak byc auto do luksusowego polykania autostrad 150-180 na godzine moc...
~Hubert
Sedan 220d 177KM 130kW
Jak wspomniałem wyżej... Silnik jest motoryzacyjną tragedią. Jego awaryjność jest bardzo wysoka i przede wszystkim niezwykle kosztowna. Kultura pracy w zimne dni jest na poziomie Ursusa C330. W moim Lexusie przy przebiegu niespełna 170 000 km padła uszczelka pod głowicą. Dodatkowo wtryskiwacze były zapieczone. Za jedną sztukę, która nie przeżyła wyciągania, zapłaciłem 1200 złotych. Cała naprawa kosztowała mnie ponad 5 tysięcy złotych i choć...
~Marcin_KRK
Sedan 220d 177KM 130kW
turbo dziura <2000rpm auto nie przyspiesza Parametry 177KM i 400nm robią wrażenie tylko w katalogu. W rzeczywistości auto ma przeciętne osiągi! Wibracje silnika za bardzo odczuwalne w kabinie! Po pierwszych jazdach po mieście bardzo się rozczarowałem ale pomyślałem, że przecież to Diesel więc na trasie będzie wzorowo... i tu kolejne rozczarowanie: aby dynamicznie podróżować trzeba cały czas zmieniać biegi pomiędzy 4,5,6 aby wykorzystywać...
~Marek Wcislo Krakow
Sedan 220d 177KM 130kW
perfekcyjny design, eleganckie wykonczenie wnetrza (wysokiej klasy materialy), znakomita ergonomia obslugi "podrecznych" funkcji,uklad napedowy (diesel 2,2)jak w "ropniaku"(przyspieszenie nieco opoznione w porownaniu z benzyna)ale to juz inna epoka diesla, trzyma sie fantastycznie drogi, zawieszenie lagodzi jakosc naszych drog,sprzet audio wysokiej klasy (w standarcie),zegary bajkowe...jedzie sie z olbrzymia przyjemnoscia!
~turmoll
Sedan 250 208KM 153kW
Silnik ma najbardziej rozdwojoną jaźnie. Z jednej strony na papierze wygląda świetnie: 208km i 250Nm z drugie strony w zestawieniu z autem ważącym 1600kg odbija się to na osiągach. Jeśli szukasz sportowego auta to źle trafiłeś - kup IS-F albo sprowadź IS350 z USA. Z kolei, V6'ka na niskich obrotach jest cichutka i aksamitna zaś na wysokich obrotach brzmi przepięknie. Poezja dla uszu.
~ARTUR.P.
Sedan 250 208KM 153kW
Silnik to polaczenie starej szkoly i nowoczesnosci. Parametry ktore osiaga sa w zupelnosci wystarczajace do kazadego typu jazdy. Mozna jechac stylem "emeryckim", a za chwile jesli potrzeba przyspieszyc, bo sie okazalo, ze zapomnielismy zone w sklepie, auto zmienia sie nie do poznania. Plus ten dzwiek na wysokich obrotach...Baaardzo duzy plus za spalanie.
~bartoszgoscimski
Sedan 250 208KM 153kW
Rewelacja! Na niskich obrotach ospały ale ciuchutki, lubi jednak wyższe obroty, co trzeba pamiętać przy wyprzedzaniu - redukcja z 6 na 3 nie boli ;) Bardzo kulturalnie i ładnie brzmi od 4000 obrotów wzwyż. Spalanie? W pełni akceptowalne, zwłaszcza przy moim dynamicznym stylu jazdy. Legenda głosi, że można zejść poniżej 8l/100 km, tylko po co? ;)
~Michał
Sedan 250 208KM 153kW
Jestem bardzo zadowolony z tego silnika - podkreślam ten fakt, bo był moment w którym zastanawiałem się na dieslem. Dziś wiem, że ten silnik jest doskonałym wyborem. Potrafi być ekonomiczny, o czym później, jak również dać dużo frajdy z jazdy. Owszem to tylko 208 KM, wiec nei jest demonem prędkości, ale do codziennej jazdy w zupełności wystarcza.
~Steiv
Sedan 250 208KM 153kW
Bardzo elastyczny, mocny jak na 2500 pancernik nie do zajechania. Miałem z nim kilka przygód które wynikały z mojej głupoty ale koniec końców żyje przy zerowym wkładzie finansowym. Oleje i filtry co 3 miesiące czyli co 10k km około. Chciałoby się więcej mocy ale i tak zamykanie licznika przychodzi dosyć łatwo.
Dziennik kosztów dla Lexus IS II
8,9
11,9
~czarek
Sedan 220d 177KM 130kW
Silnik bardzo dobry mam go w kolejnym samochodzie. Przy umiejętnym wkorzystaniu sprężarki przy zmianie biegów(utrzymując wyższe obroty)pozbywamy się dziury ograniczonej mocą.Dla mnie wysoka kultura pracy silnika w kabinie ale to zasługa bardzo dobrego wyciszenia a pod maską wolę ten dzwięk niż np w bmw(chyba to sprawa gustu)