Lista ocen Lexus IS III (29) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kierowca
Sedan Facelifting 300h 223KM 164kW
Jedno z najbardziej cichych systemów wentylacji i ogrzewania. Niezwykle precyzyjne. Każde pół stopnia robi różnicę i sprawia, że we wnętrzu panuje idealna temperatura. Wentylatorów praktycznie nie słychać a przykre zapachy nie dostają się do kabiny praktycznie wcale. Ogrzewanie działa niesamowicie szybko, ciepłe powietrze leci praktycznie w ciągu pierwszych 2 minut od naciśnięcia przycisku "START". Ogrzewanie foteli 3 stopniowe tak samo jak i...
~Mariusz
Sedan 300h 223KM 164kW
Porównując z użytkowanymi samochodami Audi, Citroen, Renault, VV, Seat oceniam bdb. Dobrzy działa system przewietrzania wnętrza. Doskonale sprawdza się ogrzewanie szyb oraz lusterek. Warto podkreślić, że klimatyzacja działa przy niepracującym silniku spalinowym podczas postoju oraz jazdy w trybie EV.Sterowanie temperaturą odbywa się płynnie za pomocą sensorowego potencjometru.
~StaryKaszub
Sedan 250 207KM 152kW
Rewelacyjna! Zima czy lato w samochodzie jest odpowiednia temperatura. To jest naprawdę wyróżniający element samochodu. W trybie usuwania wilgoci z przedniej szyby samochodu niezwykle efektywna wentylacji. Podgrzewane dolnej krawędzi szyby przedniej rozwiązuje problem oblodzonych wycieraczek.
~Dj
Sedan 250 207KM 152kW
Rozwiązanie nawiewów bardzo przemyslane nie dmucha na twarz są 3 nawiewy siatkowe na szybę przypomina mi to komfort z 407 ki , Bardzo ciche i sprawne działanie . Jest funkcja wstepnego przechlodzenia ale wtedy za głośno przydala by sie parametryzacja tej funkcji , i wyłączyłem ją całkiem lecz jest ok.
~Arek
Sedan 300h 223KM 164kW
Tutaj bez większych uwag, cicha wentylacja. Ogrzewanie czasem niestabilne, inaczej zachowuje się w mieście, inaczej w trasie. Trzeba sobie co jakiś czas podnosić lub zmniejszać temperaturę. Ale nie jest to zbyt dokuczliwe.
~etomee
Sedan 250 207KM 152kW
Bardzo dobre. Szybko się nagrzewa i szybko chłodzi. Nie wieje po twarzy jak w niektórych modelach. Regulacja temperatury jest ciekawym rozwiązaniem i mnie akurat przypasowała. Taki trochę bajer ale czemu nie...?
~Tomek
Sedan 250 207KM 152kW
Nawiewy działają poprawnie, klimatyzacja dwustrefowa w moim modelu działa, ogrzewania jeszcze nie testowałem przy prawdziwej zimie, gdyż auto mam od połowy kwietnia. W chłodne noce jednak Lexus bardzo szybko się nagrzewał.
~TakTak
Sedan 300h 223KM 164kW
Żadnych uwag. W wersji Elite nie ma klimatyzacji dwustrefowej, ale jednostrefowa działa w porządku. Jedyny mankament, to dotykowa regulacja temperatury. Lepszy byłby normalny przycisk +/- albo jakaś gałka.
~Konrad
Sedan Facelifting 200t 245KM 180kW
Wentylowane fotele przy skórzanej tapicerce są na prawdę użyteczne. Klimatyzacja jak i ogrzewanie działają bez zarzutu, silnik szybko się nagrzewa.
~Piotr
Sedan Facelifting 200t 245KM 180kW
klimatyzacja wymaga dopracowania w warunkach chłodniejszych dni, albo za mocno grzeje albo za mocno chłodzi, w niemcach jest bardziej czuła