Lista ocen Lexus IS III (30) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kierowca
Sedan Facelifting 300h 223KM 164kW
Jedna z największych zalet tego samochodu. Na silniku elektrycznym można jechać z prędkością do około 70km/h. W warunkach miejskich czasami wyłączam system Audio Marka Lewinsona aby cieszyć się błogą ciszą. Nigdy ani w Audi A6 ani w Mercedesie E lub C czy ostatnio w VOLVO S90 nie doświadczyłem czegoś takiego. Cisza sprawia, że na twarzy pojawia się Wam uśmiech a każdą podróżą można się delektować do woli. Kiedy już znudzisz się tą błogą ciszą...
~Adam
Sedan 300h 223KM 164kW
Dochodzimy do punktu, gdzie Lexus pokazuje co potrafi; auto jest ciche.. bardzo ciche...czasami aż za ciche, szczególnie jak się jedzie samemu w nocy - można zasnąć :) Grunt to posiadanie dobrej jakości opon, wtedy przy 120 km/h można szeptać, co ważne - wzrost prędkości nie powoduje znaczącego wzrostu hałasu, w całym przedziale jest komfortowo. Nic dodać, nic ująć. Niemiecka konkurencja powinna wziąć lekcję u panów z Lexusa jak wyciszać auta.
~Mariusz
Sedan 300h 223KM 164kW
Auto jest bardzo dobrze wyciszone. Szczególnie podczas oszczędnej jazdy z wykorzystaniem napędu elektrycznego. Przy użyciu tempomatu na długich odcinkach praktycznie słychać jedynie szum wiatru. Podczas intensywnego przyspieszania trzeba się przyzwyczaić do szybko "wkręcającego się" na obroty silnika spalinowego, który utrzymuje jednostajne obroty i daje wrażenie ślizgającego się sprzęgła.
~Tomek
Sedan 250 207KM 152kW
Auto jest znacznie lepiej wyciszone niż BMW 3 (w wersji z 2 litrowym 245 km silnikiem) a także niż BMW 5 GT. Myślę że jest to najmocniejsza strona tego samochodu. Przy szybkiej jeździe w ogóle nie słychać silnika a jedynie koła i wiatr odbijający się o szyby, co jest jednak normalne. Silnik daje o sobie znać dopiero gdy jedziemy powyżej 170km/h albo gdy przyspieszamy. Generalnie w aucie panuje cisza.
~Adam
Sedan 300h 223KM 164kW
Tak jak wspominałem - majstersztyk. Jadąc 140 km/h, można się rozkoszować ciszą i rozmawiać z pasażerami nie podnosząc głosu. Nie wiem jak Lexus to zrobił, jakich materiałów użył i gdzie ich napchał, ale każdy producent samochodów powinien wziąć przykład z tej marki, bo potrafią, oj potrafią.
~StaryKaszub
Sedan 250 207KM 152kW
Cichuteńko! Do 90km/h tylko lekki szum opon i powietrza. Lubię posłuchać muzyki w czasie jazdy i wyciszenie Lexusa jest tak dobre, że ma się wrażenie słuchania w pokoju. Na autostradzie swobodna rozmowa z pasażerem nie wymaga podnoszenie głosu, a system audio nie musi być podkręcany, żeby coś słyszeć.
~Geira
Sedan 200t 245KM 180kW
To największe zaskoczenie. Passat, którego miałem wydawał się być dość cichym autem jednak Lexus przekroczył moje wyobrażenia. W mieście praktycznie w środku nie słychać nic poza toczącymi się oponami ( hałas zależny zdecydowanie od nawierzchni ). Na autostradzie przy 150 km/h cisza.
~Koks
Sedan 300h 223KM 164kW
No tutaj znów Lexus stoi na pudle najwyżej chociaż w BMW wcale nie jest dużo gorzej. Przy prędkościach autostradowych również jest cicho.Niestety prędkość maksymalna 210 km/h(jazda w Niemczech) to za mało na tą klasę BMW mogę pojechać 240km/h. oczywiście w Niemczech.
~TakTak
Sedan 300h 223KM 164kW
Dobre, choć przy prędkościach powyżej 130 km/h robi się głośno (wiatr, hałas kół). Nie wiem, jak to wypada na tle konkurencji, nie wiem też jakie są te wartości - trzeba zbadać samodzielnie. Do 100-120km/h jest bardzo cicho i przyjemnie, można cicho rozmawiać.
Dziennik kosztów dla Lexus IS III
8,7
~K
Sedan 200t 245KM 180kW
Ekstra.ford był świetnie wyciszony, ale tutaj jest jeszcze lepiej. Przy 140 słychać jedynie delikatny szum opon. Kiedy szukaliśmy auta jechaliśmy jeszcze mazda 6 i tam przy tej prędkości nie dało się już rozmawiać bez podnoszenia głosu