Ocena kierowcy - Lexus IS III Sedan Facelifting

Silnik 200t 245KM 180kW
Rok produkcji 2017
Lexus IS III Sedan Facelifting 200t 245KM 180kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Mocny silnik, świetne wyciszenie. Kupiłem samochód jako używany z przebiegiem ok 29 tys km. Obecnie przejechałem nim ok 6 tys km.
Fajny, żwawy silnik w dużym zakresie obrotów. Ciągnie praktycznie od samego dołu.
Niestety, jak już wspomniano - nie nadąża za kierowcą, szczególnie przy kickdownie . Zdecydowanie lepiej podchodzić do wyprzedzania z manetkami przy kierownicy lub trybem sportowym.
Bezbłędny, na prawdę świetnie wyczuwa intencje kierowcy.
0 trzasków, piękny niebieski kolor :)
Brak zastrzeżeń do przodu, do tyłu jak i na boki.
Jestem anty-fanem sterowania przez ekran dotykowy. Tutaj jest joystick do którego łatwo jest się przyzwyczaić. Do wszystkiego są przyciski. Polecam elektrycznie sterowane siedziska z pamięcią. Dopasowanie do kierowcy łącznie z kierownicą przy zapięciu pasów jest niesamowite. :)
Wentylowane fotele przy skórzanej tapicerce są na prawdę użyteczne. Klimatyzacja jak i ogrzewanie działają bez zarzutu, silnik szybko się nagrzewa.
Ponoć z tyłu jest mało miejsca - ja przy swoich 186cm tego nie stwierdziłem siadając za sobą. Z przodu jest świetnie.
Do 120kmh jest naprawdę cicho. Ok 1500 obrotów przy 90kmh. Między 150kmh a 180kmh jest podobny, znośny szum, przy którym można normalnie rozmawiać.
Niestety silnik jest wyjątkowo paliwożerny. W trasie 8-9.5l, autostrada 10-12l, miasto 11-17 litrów (17 przy trasach do 5-6km na zimnym silniku). Dość szybko kończą się klocki i tarcze (wymienione w moim modelu przed zakupem, po niecałych 30 tys km (!))
0 usterek związanych z autem, dość upierdliwy alarm montowany przez Lexusa, ale i Toyoty mają z nim problem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200t 245KM 180kW [l/100km]

11,2