Lista ocen Lexus IS III Sedan (24) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lolek i Bolek
Sedan 200t 245KM 180kW
Za ponad 200 tys można naprawdę kupić 'lepszy' (mocniejszy i lepiej wyposażony) samochód. Tu pozostaje spory niedosyt na każdym polu... W moim egzemplarzu zabrakło systemu Mark Levinson i tego najbardziej mi brak. Za to jest 'zaawansowany' system Pioneera. Nie znalazłem, w którym miejscu jest zaawansowany - brzmi przeciętnie. Ani na tym nie da się dobrze słuchać wywiadów (dźwięk gdzieś ginie po kabinie i dudni) ani muzyki...
~Piotr Janusz Ś
Sedan 300h 223KM 164kW
Wybierając Lexusa is 300h stawiałem się na niezawodność, niezwykle rzadkie wizyty w najlepszym service dla samochodów seryjnych, wysoką jakość materiałów i montażu oraz najwyższą wartość rezydualną modelu w swojej klasie ( i nie tylko) przy ewentualnej sprzedaży. Jak dotychczas się nie zawiodłem. Gwoli sprawiedliwości trzeba jednak napisać, że bardzo drogie wyposażenie dodatkowe obniża ocenę tego auta, ale jak ktoś chce mieć...
~Tomek
Sedan 250 207KM 152kW
Wyposażenie auta oraz sylwetka sprawiają, że samochód wygląda na auto znacznie droższe niż jest. Mimo wszystko jednak trzeszczące materiały, które szybko się rysują, słabej jakości (nieodporna na zarysowania choć ładna) powłoka lakiernicza to największe mankamenty, które obniżają atrakcyjność Lexusa. Konkurencja jednak pod tym względem również ma problemy stąd moja ocena to "przeciętnie" a nie "źle".
~cezlejko
Sedan 200t 245KM 180kW
Po porównaniu i testach BMW 3, Mercedesa c,Audi A4 (które na początku było moim faworytem), Skody Superb, Mazdy 6, TOyoty Avensis zdecydowałem się na LExusa. Po 2 latach jestem cały czas zadowolony, a jedynym aspektem który dodaje odrobinę na minus to spalanie, ale jak się ma 245 KM i świetnie prowadzące się auto to trzeba niestety zalać odpowiednią ilość paliwa. Samo życie.
~Geira
Sedan 200t 245KM 180kW
Zdecydowanie lepiej niż konkurencja europejska. Przymierzałem się do Mercedesa C-klasse (w tej opcji wyposażenia miałby tylko 156 KM ), BMW 320 ( drogi i głośny ! ) , Audi A4 ( w tym wyposażeniu tylko 150 KM ). Brałem także pod uwagę samochody z półki niżej : Passata ( wygląd nijaki, samochód bez emocji ) i Mazdy 6 ( ładna, nadmuchana, niemiłosiernie głośna na autostradzie ).
~Zawiedziony
Sedan 200t 245KM 180kW
Słabo. Jest zdecydowanie za drogi jak na to co ma. A z wyposażenia nie ma dużo nawet w najbogatszej wersji. Z nowoczesnych systemów bezpieczeństwa ma tempomat radarowy i PCS. WOW - to było już 10 lat temu. Ceny powinny być przez pół to wtedy można by było przymknąć oczy na mankamenty jakie opisałem.
~Koks
Sedan 300h 223KM 164kW
Zawsze mogłoby być taniej.Lexus ma promocję można już takiego kupić za niespełna 140 tyś brutto jednak to jest "biedna" wersja. Ja miałem taką za 200tyś.zł i tutaj już BMW wychodzi taniej. Brak Opcji nabycia w Lexusie IS nawet za dopłatą Head-up (fajny dodatek ,który można mieć w BMW).
~K
Sedan 200t 245KM 180kW
W takiej cenie (oczywiście po negocjacjach, obniżkach itp.) Nie widzę sensownego konkurenta. Zastanawialiśmy się nad mazda 6, ale jest dużo głośniejsza i dużo częściej kradziona, bmw 3 czy mercedes C z podobnym wyposażeniem kosztuje kilkanaście tysięcy więcej.
~Mariusz
Sedan 300h 223KM 164kW
Nie mam zastrzeżeń do jakości wykonania. Wszystko idealnie spasowane, żadnych skrzypień, trzeszczeń itp. Trudno ocenić trwałość podzespołów po 16000 km przebiegu. Brak turbiny, paska rozrządu, sprzęgła pozwala mieć nadzieję, że nie będę częstym gościem serwisów naprawczych.
Dziennik kosztów dla Lexus IS III Sedan
10,3
~StaryKaszub
Sedan 250 207KM 152kW
Jak dla mnie doskonała. Podobnie wyposażona konkurencja z Niemiec była o około 20-30% droższa - na mojej krótkiej liście zakupowej znalazły się oprócz Lexusa, BMW 3 i Mercedes C (jazdy próbne), Audi A4 tylko oglądanie.
Lexus IS III Sedan