Lista ocen Lexus NX I SUV Facelifting (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ziomeczek1238
SUV Facelifting 300 238KM 175kW
Skrzynia jest przeciętna w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie jest za wolna, ale nie jest też specjalnie szybka. Nie szarpie i sensownie zmienia biegi we wszystkich trybach jazdy. W dzisiejszych czasach 6 biegów to trochę mało. Na autostradzie 130 km/h na tempomacie daje spalanie około 10,5-11l/100 km. 140 km/h to 11-12, ale 160 to spokojnie 13,5 l/100 km. Jakby miała 8 biegów to obroty na autostradzie były niższe, więc spalanie też.
~Edyta
SUV Facelifting 300 238KM 175kW
Mimo tego, że po raz pierwszy w życiu jechałam automatem nie miałam żadnych problemów z przestawieniem się. Biegi zmieniają się dokładnie w tym momencie kiedy ja bym je zmieniła, mocniejsze wciśnięcie pedału gazu sprawnie redukuje bieg.
~Cyryl Metody
SUV Facelifting 300h 197KM 145kW
To chyba największa zaleta. Płynność, miękkość, jeden z niewielu przejawów "premium" tego auta. Wszelkie objawy typu "wycie" na obrotach np na dłuższych wzniesieniach to bardziej kwestia mocy silnika, a raczej niemocy. Ponownie - auto do miasta
~Piotr
SUV Facelifting 300h 197KM 145kW
Nie jestem entuzjastą skrzyń bezstopniowych, nie mam o niej najlepszego zdania, gdyż upatruję w niej winę za nieprzyjemne wycie podczas przyspieszania.
~Maxiej
SUV Facelifting 300h 197KM 145kW
Cvt po moescie nie slysze a w trasie sa wysokie obroty hak w kazdym aucie kiedy przyspieszamy, inny dzwiek to tyle, nie powoduje to dyskomfortu
~Witold
SUV Facelifting 300h 197KM 145kW
Bez uwag, wszystko dobrze przy nieagresywnej jeździe. Wydaje mi się, że poprawili coś na przestrzeni ostatnich 2 lat.
~Kamilloeus
SUV Facelifting 300 238KM 175kW
Nie mam zastrzeżeń, płynnie zmienia biegi. Ach, właśnie sama zmiana położeń dźwignią jest ciężka, chodzi jak w" żuku".
~Gobi2802
SUV Facelifting 300h 197KM 145kW
W ustawieniu sport lub D jakoś jedzie. Nie naciskać kick down bo dźwięki i odczucia tragiczne.
~jjm
SUV Facelifting 300 238KM 175kW
przyzwoity start, niezauważalnie zmienia biegi wtedy kiedy trzeba, łopatek nie używam
~Marbo
Lexus NX
SUV Facelifting 300 238KM 175kW
Dla mnie jest ok.Niektórzy mogą narzekają że za wolna.Są tryby jazdy do wyboru.Każdy znajdzie coś dla siebie.
Lexus NX I SUV Facelifting