Ocena kierowcy - Lexus NX I SUV

Silnik 200t 238KM 175kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Lexus NX I SUV 200t 238KM 175kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt. Bardzo lubię ten samochód. Szczególnie żeglowanie na autostradzie. Jak będę zmieniał to na RX 450H. Jeszcze nie jeździłem, a już wiem że dogadamy się z hybrydą... czekam na nowy model ! :)
Zawsze może być lepiej, ale jest bardzo dobrze, niemalże wzorowo. Można narzekać, że twardy, że mały zbiornik paliwa, że mały bagażnik, ale kupując taki samochód decydujemy się chyba na to co "producent miał na myśli", czyli miejski SUV ,ale również auto do komfortowego przemierzania autostrady. I tak właśnie jest. Jak chcesz mieć ścigacza, dostawczaka, ryczącego potwora to nie ten adres. Nie będę ukrywał - lubię ten samochód. Wygląd, ekonomia, wygoda - dla mnie jest bardzo OK. Jeździłem wcześniej japończykami i niemcami. Jestem zwolennikiem Lexusa.
Właściwy do tego samochodu. Daje radę, nie grzebie się przy starcie ze świateł, przyjemnie pokonuje odległości autostradowe - na tempomacie żeglujesz przyjemnie ze stałą prędkością. Po przejechaniu 85.000 km bardzo dobrze wiem jak ze sobą współpracować :) Elastyczny.
Jak już zorientujesz się co i jak, przejedziesz trochę kilometrów, to bez problemu dostosujesz operowaniem pedału gazu do skrzyni biegów i charakterystyki pracy silnika. Tu wszystko pracuje tak jak powinno.
Jest twardo. Może przez to że nie ma pneumatyki, może przez to że polskie drogi odbiegają mocno od światowych standardów. Na dobrych nawierzchniach jest wzorowo, na nierównościach jest twardo.
Lubię patrzeć na ten samochód w ruchu. Bardzo mi się podoba jego płynne przemieszczanie się, lekko, niemalże bezgłośnie... jako użytkownik muszę stwierdzić, że lakier jest... "miękki" ? łatwo go zarysować. Może to przez te wymogi ekologiczne lakiery nie mają odpowiedniej chemii, która by je odpowiednio umacniała.
Przód i boki - wzorowo. Do tyłu - mała szyba i widać niewiele, ale jest kamera i czujniki. Jest bardzo dobrze.
System multimedialny, ustawianie stacji radiowych - może to jest jasne dla Japończyka. Dla mnie nie. Ustawiłem wszystko raz i nie chcę do tego wracać. Tragedia. Podłokietniki, fotele - wzorowe. Po dłuższej trasie wysiadam z samochodu bez oznak zmęczenia. Jest bardzo dobrze !
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Żadnych.
Każdy siedzi komfortowo ! Dla czterech osób w samochodzie jest idealnie, dla pięciu ciut gorzej. Oby bagaży nie miały zbyt dużo, bo bagażnik nie jest zbyt duży. Ale... trzy osoby, trochę bagażu, położona szersza część tylnej kanapy i pakuję rower szosowy do samochodu z wyjętym przednim kołem Nie jest tak źle :)
Tempomat, 140 km/h i z przyjemnością żeglujesz po autostradzie rozmawiając z rodziną i cichutko grającym radiem. Jest OK !
Ten samochód oprócz paliwa, ubezpieczenia i kosztów przeglądów nie generuje dodatkowych kosztów. 85000 km przejechałem ze średnim spalaniem 9,7 l/100km. Moim zdaniem OK. W samochodzie nic się nie zepsuło. Przeglądy w przyzwoitych pieniądzach. Cały czas serwisuję w ASO.
Ponad 5 lat bezproblemowej eksploatacji. Cena adekwatna do jakości. To jednak Lexus !
Jak do tej pory nie miałem żadnej awarii. Nic nawet nie skrzypi w samochodzie.
W przypadku LEXUSA tej rubryki nie powinno być. To jest LEXUS.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200t 238KM 175kW [l/100km]

9,6