Ocena kierowcy - Lexus NX I SUV

Silnik 300h 197KM 145kW
Rok produkcji 2016
Lexus NX I SUV 300h 197KM 145kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Dziwne uczucie
Autko bardzo wygodne, swietnie wyciszone, jak na swoja mase spalanie na dobrym poziomie, minus za wycie podczas ostrego przyspieszania ale przy normalnej jezdzie nie bedziecie zwracac uwagi, swietne wykonczenie ale sa miejsca gdzie mogliby sie lepiej postarac, najlepsze siedzenia w jakich do tej pory podrózowalem (Luxury), moglby szybciej sie nagrzewac. Zastanawialem sie miedzy Tiguan/Q5/Xc60 - ale VW kolejnego nie chcialem, Q5 mi sie z zewnatrz nie podoba i drogi, XC60 jakos nie na moj wiek i obsluga panelu moim zdaniem nie wygodne - Lexus wygral tym ze mniej spali, zawiezie mnie wszedzie, malo straci na wartosci i swietnie wyglada.
Sam silnik niezniszczalny, ale mogloby byc wiecej koników, ale jak wcisnie sie noge do podlogi to fajnie przyspiesza jak na SUVa, moglby sie szybciej nagrzewac.
Tutaj jedyny minus za prace podczas przyspieszania, aczkolwiek nie jest to irytujace przy normalnej jezdzie tylko jak mocno wciskamy gaz, juz nawet nie to ze wyje ale to jak wyje - bo kazde auto jest glosniejsze podczas przyspieszania, mam nadzieje ze nastepny model bedzie to mial poprawione bo to jedyny duzy mankament, za to z drugiej strony po miescie nic nie szarpnie, nie pomyli, poprostu wszystko linijne i naprawde nie przeszkadza w codziennej jezdzie, takze 3 z plusem.
Bardzo dobry uklad jezdny, dobrze wybiera nierównosci i fajnie wchodzi w zakret, po przesiadce z hatchback nie mam zadnych zastrzezen jak wchodze w zakret - jest naprawde pewnosc prowadzenia i dobre tlumienie jedynie Audi moim zdaniem ma lepsze tlumienie.
Brak zastrzezen.
Jest super we wszystkie strony.
Nie mam zastrzezen, kwestia przyzwyczajenia sie po przesiadce z VW - ale pod tym wzgledem VW lepszy, jak to niemiecka precyzja. Fajne samopoczucie w srodku jest sie opatulonym.
Tutaj musze ocenic na 3, na krotkich odcinkach jest to minus. W zimie mi to przeszkadza, silnik powinien najpierw zaczac dobrze grzac zanim przejdzie na baterie, w lato nie ma problemu ale w zimie jest to troche uporczywe, podgrzewane fotele daja na szczescie troche ciepla:).
Dla mnie super, plaska podloga z tylu poprawia ta przestrzen, bgaznik akceptowalny.
Dam 4+, jak do tej pory po Audi jest to najlepiej wyciszony samochod w swojej klasie.
brak usterek
halogen przestal dziala- ale zostawiam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 300h 197KM 145kW [l/100km]

9,3