Ocena kierowcy - Lexus RX IV SUV

Darek, 6 lat temu
Silnik 300t 238KM 175kW
Rok produkcji 2015
Lexus RX IV SUV 300t 238KM 175kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : duża i przestronna, dobrze wyciszona, z każdym miesiącem jest ciszej , zaskakujące to jest właśnie
Inne : nie ma
Jestem kolejny raz tutaj aby napisać jak wygląda dalszy ciąg przebiegu z Lexus'em RX. Dobiegam do 83 tys km , przeszły przeglądy na 45 , 60 i 75 tys km, ceny mieściły sie między 1000 a 1500PLN , nadmienie tylko , że jestem jeszcze na oryginalnych tarczach hamulcowych mimo przebiegu, ogólnie auto wyciszyło się jeszcze bardziej, wciąż jestem również na fabrycznych oponach ale zimą zamieniałem na opony zimowe, nic w aucie się nie stało poza uszczelką drzwi tylnych która się odkleiła i została wymieniona na gwarancji, nadal podtrzymuję swoją opinię, że jest to auto jak i cała rodzina Lexus'a a także Toyoty dla spokojnych ludzi którzy stawiają komfort podróżowania ponad wszystko i tutaj go dostaną za rozsądne pieniądze natomiast o jakichkolwiek sportowych wrażeniach należy zapomnieć do to po 1 SUV a 2 Lexus a po 3 RX a wiec na być cicho, wygodnie i jeszcze raz wygodnie. Jeżeli tego szukacie będziecie zadowoleni, spalanie oscyluje miedzy min 7,3 a 13,8 a średnia wychodzi okolo 11-12 litrów PB95 co jest raczej normalne ponieważ jest to silnik benzynowy z turbo i pojemnością tylko dwóch litrów, generalnie wszystkie SUV'y z takimi silnikami spalają podobne wartości lub nawet większe jak choćby BMW X3 2,0 benzyna 245KM czy Jaguar F-Pace 2,0 benzyna 250KM, tak wiec biorąc pod uwagę wielkość RX'a nie jest to spalanie powalające ponieważ Audi Q7 z 3.0 Diesel spalało mi średnio 13,8. myślę, że spalanie nie jest tutaj akurat najważniejsze ponieważ jeżeli ktoś chce mnie można kupić Lexus'a RX'a 450h F-Sport, będzie szybciej, taniej na stacji i sztywniej na jezdni ale drożej w salonie i skrzynia CTV, jak kto woli :)
jak na swoją pojemność jest OK
jedno słowo - ZNAKOMITA
jest dobry, 4x4 działa znakomicie, myślałem, że będzie inaczej a jest super biorąc pod uwagę , że jest to układ dołączany
wielka, wygodna, dobrze zmontowana, jedynie uważam pojemność bagażnika za zbyt małą ale to juz ocena subiektywna, ogólnie jest duży ale gdyby był większy nic by się nie stało, dla mnie tak z 200 lirów wiecej
trudno się doczepić, widać dużo a jest kamera wiec jest OK
przyzwyczajenie robi swoje ale mam pewne uwagi co do ergonomii , jakieś przyciski czy pokrętła chyba powinny być gdzieś indziej,
grzeje, chłodzi , wentyluje , wszystko działa znakomicie wydajnie i cicho, OK
tutaj należą się fanfary dla Lexus'a , jest ogromny i tak ma być bo świat idzie do przodu i wielkie auta powinny być wielkie w środku!
potrafi też być słyszalny ale tylko wtedy kiedy przyjdzie Ci do głowy pomysł, że Twoje auto ma stać się sportowym, niestety nawet chwilowy hałas nie zmieni tego mastodonta w sportowca jedynie stracisz spokój swój który wypływa z ciszy i pieniądze na paliwo które spali silnik a efekt i tak będzie mizerny bo to w końcu wielkie auto z małym silnikiem, wiec ciesz się ciszą i wygodą a o sportowym zacięciu zapomnij
oczywiście wszystko jest rzeczą względną, biorąc pod uwagę cenę auta koszt ubezpieczenia i przeglądów jest niski a koszty paliwa średnie, z mojego punktu widzenia dobry stosunek kosztów do ceny zakupu
japońska czołówka jeżeli chodzi o materiały wykończeniowe jest troszkę za Europą ale się bardzo stara, skóra obojętnie gdzie jest skórą a nie modyfikowanym tworzywem udającym skórę jak zdarza się w modelach europejskich natomiast higiena montażu auta jest na poziomie idealnym, wydaje mi się, że można uznać stosunek ceny do jakości jako uczciwy
uszczelka drzwi - objęta gwarancją , wymieniona na miejscu od ręki bez czekania, chyba jedno z nielicznych słabych miejsc tego modelu
zupełnie nic, niech tak zostanie ponieważ tego poszukiwałem w tym modelu, niezawodności zupełnej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 300t 238KM 175kW [l/100km]

10,1