Lista ocen Mazda 121 II (39) - Silnik

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mrt
Hatchback 1.3 16V 54KM 40kW
mam przejechane 250 tysięcy i silnik pracuje doskonale - w porównaniu do diesla w bravie mojego chłopaka, czy nawet 1.6 w corolli - wg mnie jest bardzo dynamiczny w mieście. Nie ma problemu z wbijaniem się na główne drogi przy dużym ruchu czy z ruszaniem jako pierwszym na światłach. Trochę gorzej przy dużych prędkościach i przy wielu pasażerach, ale jak na autko miejskie ekstra (mam najsłabszy silnik 54 KM)
~AskaG
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Przepraszam ale w kwestii silnika póki co nie jestem w stanie napisać więcej oprócz tego ,że jest niezawodny i podobno gotowy na przejechanie jeszcze wielu km...jeśli blacharka da rade , silnik z całą pewnością ..Jestem poczatkującą kierowczynią i moge zdać sie jedynie na zdaniu mojego Partnera.
~Bartoszzz
Hatchback 1.3 16V 54KM 40kW
Mam ssanie ręczne, co powoduje, że silnik cały drga i całe auto wpada w wibracje jak jest zimny. Lubi sobie czasem zgasnąć jak je wyłącze zbyt wcześnie, ale nigdy mi nie odmówił posłuszeństwa zimą. Bierze olej, ale wszystkie stare samochody już tak mają.
~baronmokotowa
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
elastycznosc bardzo korzystna!! silnik ponadprzecietnie zrywny i dynamiczny, co po czesci jest zasluga malego ciezaru autka (ok 830 kg)! w moim egzemplarzu faluja czasami wolne obroty no i sa one dosc wysokie, co powoduje zwiekszone zuzycie paliwa.
~Tomasz
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Silnik jest niebywale dynamiczny. Juz nie raz udalo mi sie widziec zdziwione spojrzenia kierowcow teoretycznie silniejszych aut, ktore bez problemu wyprzedzalem. Obecnie jezdze na gazie i auto wcale nie stracilo na dynamice.
~yari
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
elastyczny, ladnie sie wkreca, niestety lubi tez paliwko (za te swoje wyglupy), moglby byc bardziej podatny na modernizacje, a tak, tylko co dala fabryka :) (moze dlatego sie nie psuje ;)
~człowiek z miasta
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Jak na takie małe autko silnik daje radę. Przy wyprzedzaniu nie ma większych problemów. Chyba, że chcemy jechać powyżej 120km/h - ale do tego to auto nie służy. Jak dla mnie 75KM w tym aucie, to optimum.
~kawaler
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
niezłe przyśpieszenie jak na mały samochód , dobra elastycznośc , wyróżnia się zdecydowanie na ulicy , trudno pomylić go z inna marką , "kaczuszka" jest oryginalna i za to ją cenię gdyż sam też taki jestem
~N.
Hatchback 1.3 16V 60KM 44kW
Z silnika byłem zadowolony, nic się nie sypało, chodził ładnie. Niestety potrafił szaleć z obrotami, które mu skakały niskie/wysokie na nierozgrzanym silniku.
~majewka@gmail.com
Hatchback 1.3 16V 54KM 40kW
przerobiłam na gaz, ze stratą dla "kopa" tego autka, na trasie raczej cichy. przy wilgoci ma problem z odpalaniem, a im zimniej, tym pod tym względem gorzej.