Lista ocen Mazda 2 I (28) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hgtv
Hatchback 1.25 16V MZI 75KM 55kW
Mazdą jeżdżę od 8 lat i muszę powiedzieć, ze spełniła moje oczekiwania, pakowna przewoziłam nią sporo mebli z IKEA, zakupy z biedronki i innych, ekonomiczna, kupuje raz w miesiącu paliwo do pełna i starcza mi na dojazdy do pracy 30km. Niestety nie jest aż tak sprytna w wyprzedzaniu, potrzebuje mieć spory zapas wolnej trasy, nie rozpędza się tak szybko. raz w roku wymagała podjechania do mechanika, bo różne choróbska ja dopadały, zazwyczaj cos...
~MazdaBoy
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
Dmuchawa pracuje wzorowo, nie są głośne nawet na najwyższym \"biegu\". Ogrzewanie jest też ekstra, już po 2-3 km trasie leci gorące powietrze. Klima działa b.dobrze. jednak nie jest to automat, lecz manual, ale w lato przyjemnie się podróżuje.
~Rafał
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
Wentylacja na najwyższym biegu pracuję w miarę cicho, nie jak w Fabii (doświadczyłem). W zimę nie trzeba długo czekać na ogrzanie kabiny. Dzięki super działającej klimie (niestety ręczna) można przyjemnie podróżować nawet w 30 stopniowy upał.
~Kamil
Hatchback 1.25 16V MZI 75KM 55kW
jedyny problem to głośna wentylacja przy najwyższych biegach, jednak nagrzewanie czy sama wentylacja jak najbardziej na plus może trochę nie jest do końca intuicyjna
~Marek
Hatchback 1.25 16V MZI 75KM 55kW
nic mi tutaj nie doskwiera ani nie dokucza jak ma chlodzić to chlodzi, jak ma grzac to grzeje, sila nawiewu jest dobrze wyważona nie ma powodów do narzekań. takze ocena maksymalna
~sedar
Hatchback 1.4 MZ-CD 68KM 50kW
Wentylacja OK. Ogrzewanie mogłoby być efektywniejsze, tzn. w zimie trzeba przejechać kilka km aby ciepło na dobre zaczęło docierać do kabiny.
~Radek
Hatchback 1.4 MZ-CD 68KM 50kW
Ogrzewanie i chłodzenie super, kilima fajnie chodzi przy reguralnym serwisowaniu, nabijana co 2 lata z serwisem, nie było problemów.
~latitudemm@o2.pl
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
Szybkie ogrzewanie wnetrza, bardzo dużo możliwych ustawień nawiewu. Wydajna klimatyzacja (choć odczuc mozna spadek mocy).
~darlit@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
kolega jeżdząc zimą ze mną nie mógł się nadziwić szybkością rozgrzewania tego silnika i nagrzewania kabiny
Dziennik kosztów dla Mazda 2 I
5,7
7,4
8,2
~Tomek
Hatchback 1.4 16V MZI 80KM 59kW
ogrzewanie wydajne z klimą gorzej bo moc spada dramatycznie przy próbie szybkiego wychłodzenia auta