Ocena kierowcy - Mazda 2 I

sedar, 15 lat temu
Silnik 1.4 MZ-CD 68KM 50kW
Rok produkcji 2003
Mazda 2 I 1.4 MZ-CD 68KM 50kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik żyleta. Po przejechaniu 141 000 zachowuje się jak nowy. Po zakupie od pierwszego właścicela wystarczyło wymienić tylko pasek rozrządu! Mechanizmy czyściutkie. Solidna japońska robota!
Wnętrze nad podziw duże w stosunku do rozmiarów samochodu.Moje auto zostało wyprodukowane w Japonii. Pomimo wcześniejszych pochlebnych komentarzy na temat tego modelu, nie spodziewałem się, że Mazda tak pozytywnie mnie i moją rodzinę zaskoczy :-) W porównaniu do mojego poprzedniego Opla Corsy i VW Passata (rocznik 1990) to tak jakbym się przesiadł z malucha do... Mazdy!!
Pomimo 68KM to niezły ogier. Niska masa pojazdu ma wpływ na znakomite przyspieszenie. Niekiedy nie trzeba redukować z 5-tki na 4-rkę aby bez problemu i bez wycia silnika wyminąć inny pojazd.
Przyjemnie się obsługuje, choć wymaga pewnej wprawy i obycia. Trzeba pamiętać żeby przed wrzuceniem wstecznego porządnie wcisnąć pedał sprzęgła - inaczej następuje zgrzyt.
Jedzie niemalże jak po torach. Bardzo stabilny, mało wrażliwy na wiatr, kałuże wody. Ale nie pozwala poszaleć - to nie jest samochód sportowy. Całkiem dobrze radzi sobie z tłumieniem nierówności na polskich drogach. Prowadzi się bardzo przyjemnie.
Konstrukcja (podobna do minivana) powoduje, że widoczność we wszystkich kierunkach niemal perfekcyjna.
Wszystko pod ręką. Sterowanie proste, intuicyjne.
Wentylacja OK. Ogrzewanie mogłoby być efektywniejsze, tzn. w zimie trzeba przejechać kilka km aby ciepło na dobre zaczęło docierać do kabiny.
Ja i moja żona jesteśmy niewysocy 1,65 wzrostu. Wraz z naszą 2 letnią córeczką mamy miejsca pod dostatkiem. Dla wyższych osób też nie powinno być mało miejsca, ponieważ samochód jest wyższy niż przeciętne auto. Bagażnik 270L zapewnia nam dostatecznie dużo miejsca na przewożone przedmioty. Nic więcej nam nie trzeba. Nie mam zamiaru przewozić lodówek i innych gratów. Od tego są inne samochody.
Szkoda, że nie lepsze. Silnik po dojściu do około 3500 obr/min staje się dosyć głośny. Przy dłuższej podróży (200-300 km) może to być uciążliwe.
Fantastyczna ekonomiczność. Bardzo niskie zużycie paliwa (około 5L/100km). Zero awaryjności w moim przypadku. Ceny przeglądów w granicach ogólnie obowiązujących.
Za 27 000 kupiłem auto z połowy 2003 roku. Wg mojej oceny, samochód więcej siebie daje niż wynosi jego cena rynkowa.
Mogę liczyć na to auto! Codziennie pokonuję blisko 50km - zero awarii. Solidność MAZDY potwierdzam. Dlatego kupiłem auto tej marki. Wożę rodzinę i nie mogę sobie pozwolić na częste naprawy i przeglądy. Jestem bardzo zadowolony :-)
ZERO usterek!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MZ-CD 68KM 50kW [l/100km]