Lista ocen Mazda 2 II (50) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Jazda doś szybka z tym 1,5 silniczkiem to pali mi 8,5l/100km, jak jadę spokojnie to mieszczę się w 6,5l/100km.Nie udało mi się zmieścić poniżej 6l.Pierwszy przegląd 580 zł, drugi 845 zł, teraz czeka mnie trzeci.Jak bym chciał ekonomiczne to kupiłbym jakiegoś klekoczącego dieselka, o przepraszam comonreila nieklekoczącego, który pali4,5-5l , ale ja mam dość klekotania i wolę benzynkę.
~Janek
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Mam instalacje LPG i pomimo ze spala duzo gazu (skrzynia auto i klima non stop i korki) 9 - 13 litrow na 100 km to przy cenie 1,25 zl za litr jest to do przezycia. Przeglady popularnych aut sa tutaj w normalnych cenach, za pierwszy przeglad po 10tys km zaplacilem 180 zl. Mycie reczne auta na zewnatrz i w srodku 20 zl.
~Paty
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
Uwielbiam ten samochod za jego szpanerski wyglad. Ale ma swoje wady: maly bagaznik, konsola zmiany biegow uwiera w noge, male pedaly, ktore trzeba mocno wciskac, po kilku miesiacach zimą slychac stukanie z tylu. Zalety: swietny silnik i doskonale hamulce, dobre zawieszenie.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Spodziewałem się zużycia w okolicy 8-9 litrów i tu mazda mnie zaskoczyła.Przy jeździe 90 km/h spala 4,7 litra na 100 km , a w mieście maksymalnie 7,3 litra na setkę.Wadą jest mały zbiornik paliwa,który mieści zaledwie 30 litrów paliwa.
~Marcin
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Napiszę tak moja mazda przez 10000 km odkładanie paragonów za paliwo zużyła 7,2 lit/100km. Zostawiłem w ASO 1759 zł.przez dwa lata. Nic się nie popsuło, więc to tylko koszty serwisu olej, filtry. Sądzę, że ceny do przyjęcia.
~Marek1985
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Okej.Pierwszy przegląd za mną cena 575 zł. w ASO.Zużycie paliwa w normie.Krótkie przebiegi między przeglądami.Na razie nie stwierdzono w ASO żadnych usterek, które by zniechęciły do tego samochodu.
~Marcin
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
Nie mam w swojej wersji automatycznego licznika zużycia paliwa, a moje obliczenia \"na piechotę\" wskazują, że jest nieco więcej niż reklamowane 5 l/100 km. Ale i tak jestem zadowolony ;)
~jaro
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
Samochód pali mało i jak na moje potrzeby sprawuje się nienagannie (oby tak dalej). Nie musiałem go naprawiać. Przeraża mnie jednak cena przeglądów (ok 700 zł za przegląd po roku eksploatacji - Śląsk)
~Rafał
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
średnio wychodzi 6,7 lit/ setkę, zeszłem kiedyś do 5,5 lit/setkę, ale to już było trudne, w mieście niestety i przy prędkościach autostradowych pali około 8 lit/setkę
~AZ
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Jeżdzę głównie po mieście i tu pali ok. 8,5 l. Może to nie mało, ale 103 kM muszą z czegoś żyć, nawet w tak niewielkim samochodzie. Zaznaczam, że nie wiem co to jazda ekonomiczna.