Lista ocen Mazda 2 II (52) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
103km daje sobie radę z masą i dwoma pasażerami. Silnik ma kilka ciągów, tzn. w zależności od obrotów silnika przyspiesza i takie wyczuwalne przyspieszenia są od 2000 obr/min od 3000 obr/min i od 4000 obr/min i tu max moment to już tajfun. Spala dużo bo około 8 litrów, przy dość ostroj jeździe. Duży plus że na 4 biegu można 40km/h jechać i nic się nie dusi.
~Michał S.
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
Jak na tak mały samochodzik to silniczek naprawdę daje wiele frajdy.Jest cichy, na postoju go nie słychać.Wszędzie w komorze silnika jest dostęp bardzo dobry.Trochę na trasy brakuje pod nogą, ale nie jestem zwolennikiem szybkiej jazdy.Jak dla mnie to idealne osiągi jak dla tego samochodu.
~Olek
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Silnik cichy. Nie przyśpiesza jak silniki z turbo, ale frajdę daje po przekroczeniu 4000obr/min. Silnik nie wysilony żadnymi turbami. Bardzo dobry dostęp do wszystkiego. Brak osłony pod silnikiem powoduje, że jest on ciągle brudny. Co do silnika,to jest naprawdę ok.
~Marcin
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Silnik bardzo dobry. Na niskich obrotach bardzo cicho w kabinie. Brakuje mu jednak mocy od niskich obrotów. Aby pojeździć, trzeba kręcić powyżej 4 tyś obr/min. Japończyków się kręci i tyle. Kultura wysoka. Przy prędkościach wyższych okej. Pracuje bardzo dobrze. Szybko się nagrzewa.
~Marek1985
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Wysoka kultura pracy.Ciągnie od niskich obrotów.Do masy samochodu idealny silnik.Cichy do około 3000 obr/min.Później robi się głośniej, ale dzięki dobremu wygłuszeniu, jest cichy nawet przy autostradowych prędkościach.Przyspieszenie jak na wesję sport okej, ale mogło być lepiej.
~Peter
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
silnik 1.5,zwawo reaguje -szczegolnie w wyzszym zakresie obrotow.Elastyczny ,kiedy trzeba daje kopa..Jak na miejskie autko wiecej nie trzeba.Jezdzilem 1.3 z 75km,roznica odczuwalna mocy na korzysc 1.5Kultura pracy na \"5\"
~PIGER
Hatchback 5d Facelifting 1.3 MZR 84KM 62kW
Posiadam silnik 1,35 (84 KM), ponieważ zasadniczo jeżdżę sam, całkowicie wystarcza (choć mołby byc bardziej dynamiczny), natomiast silniki z 75 KM wydaje mi się że są nieporozumieniem dla auta o sportowym charakterze.
~Michałek
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Silnik pracuje cichutko do pewnych obrotów,później ładnie mruczy.Moc 103KM jest odpowiednia co do masy samochodu.Samochód wyrywa do przodu po przekroczeniu 3000 obrotów.Spala mi 6,5 litra na 100 km.Bardzo szybko się nagrzewa.
~Mateusz M.
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Cichutko mruczy sobie.Jest elastyczny ponieważ na 5 biegu spokojnie 60 km/h jadę.Głośno robi się dopiero przy prędkości 140 km/h.Jestem z tego motoru bardzo zadowolony.Do spokojnej jazdy idealny i jak na ta masę własną mazdy idealny.
~pyzio
Hatchback 5d 1.3 75KM 55kW
Silnik sprawia dużo radości z jazdy,dobrze się wkręca na obroty i nie jest nadmiernie głośny. Ale jak o jest przy takich małych pojemnościach, niestety potrzebuje wyższych obrotów do dynamicznej jazdy czy wyprzedzania.