Lista ocen Mazda 2 II (45) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janek
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Bardzo precyzyjne sterowanie pojazdem do maksymalnej predkosci. Dobrze trzyma sie w zakretach. Mam kola "normalne" a nie niskoprofilowe mimo tego odczuwa sie nierownosci drogi. Uwaga na duze dziury, zawieszenie ma krotki skok, samochod zaprojektowany raczej na dobre drogi. Co ciekawe owe trzesienie az tak bardzo nie meczy jak by sie wydawalo. Trasy po 600 km dziennie daja rade.
~Marcin
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Samochód lekki. Bardzo dobrze wyważony.Nie nurkuje przy hamowaniu, a w zakrętach trzyba się idealnie, dzięki szerokim gumą 195/45 R16. Niestety niski profil opon powoduje, iż na naszych drogach wszystko czuć co pod kołami się znajdzie. Polecam założenie gum o profilu 55 a w calach to 15. Lepiej się jeździ, ale troszkę inaczej trzyma się nawierzchni. Ogólnie to jestem zadowolony.
~Marek1985
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Twardy, ale komfortowy.Król zakrętów.Kierownica pracuje lekko,nawet za lekko.Jedzie jak po szynach.System trakcji pilnuje nas doskonale.Trochę tylną belkę na dziurach słychać.Niskoprofilowe opony do tego twardego samochodu nie nadają się, alternatywą są te o profilu 55, ale za to 15 calowe, czyli o cal mniejsze od fabrycznych w tej wersji.
~Dariusz Ornicz
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Świetny.Twardy, ale komnfortowy.Fele 16\" nie nadają się do tego auta, bo za niski profil opony.Wymieniłem na 15\" i jest idealnie.W zakrętach trzyma idealnie, jak na tą klasę auta.Oczywiście to nie lambo czy ferrari, tylko miejski samochodzik, ale myślę że daje radę.Mnie się podoba i to bardzo.
~Michał S.
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
Zawieszenie idealne, ale oponki o profilu 45 nie spełniały komfortu jazdy.Zmieniłem felgi na mniejsze, dałem wyższe oponki i teraz jest bardzo komfortowo.Jedynie co drażni to stuki tylnego zawieszenia, ale się już przyzwyczajiłem do Polskich ukochanych dróg.Teraz jest idealnie.
~Elly
Hatchback 3d 1.3 86KM 63kW
Trochę twardy, ale za to prowadzi sie jak po szynach - do sprawdzenia na tatrzanskich drogach na Słowacji. W mieście mógłby być bardziej komfortowy, studzienki, poprzeczne wyboje trochę przeszkadzają -ale coś za coś.
~Peter
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Posiadam wersje sport -jezdzi jak po szynach idealnie zestrojone zawieszenie.Mala uwaga nie mieszkam w Polsce wiec problem z nierownosciami i koleinami jest mi obcy.Zatem ocena najwyzsza..
~jaro
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
Jak dla mnie doskonały. Zawieszenie dość twarde, co skutkuje znacznym "odwzorowaniem" podłoża, lecz w zamian za to dostajemy doskonale trzymający się na zakrętach pojazd. ABS działa bez zarzutu.
~Darek S.
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Świetny, bez zbędnych komentarzy.Jeździłem wieloma samochodami, ale tą mazdą jeździ mi się najlepiej.Trochę tył zawieszenia słychać, ale to przypadłość większości małych samochodów.
Dziennik kosztów dla Mazda 2 II
6,7
~Michał
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
Komfortowe zawieszenie, ale dość twarde. Ja to lubię.Opony o niskim profilu to kiepski pomysł ja zmieniłem na większy naprawdę warto to zrobić.Jeździ się rewelacyjnie