Lista ocen Mazda 2 II (44) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Chyba jak w każdym samochodzie. Słychać wentylator w aucie od klimy, troszkę przeszkadza, ale da się wytrzymać.Przyciski załącznika ogrzewania foteli nie w tym miejscu miały się znaleź, bo wsiadając załączyłem parę razy i w lato się pociłem.Z klimy śmierdzi, ale na serwisie powiedzieli, że tak jest z nowym autem.Teraz ustało. Ogólnie jest bardzo dobrze.
~Michałek
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Początek to porażka śmierdziało, ale to już przeszło i teraz jest bardzo dobra.Szybko się nagrzewa w samochodzie.Wyloty powietrza jak w fiacie 125p mi się podobają.Przy klimie automatycznej zniknął ten suwak obiegu zamkniętego.Jest teraz naciskany jeden przycisk i jest obieg zamknięty.
~jaro
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
W tej kategorii jak na razie (jest dopiero jesień)autko sprawuje się bez zarzutu. Klimatyzacja (manualna) chłodzi bardzo dobrze, bardzo dobrze też usytuowane są wyloty powietrza. Wentylator pracuje cicho na niskich obrotach, a na wyższych jego praca nie wydaje super nieprzyjemnych dźwięków.
~Janek
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Klima manualna dziala ekstra, podoba mi sie regulacja nawiewow. Jazda 99% non stop z wlaczona klima. Okazalo sie ze jest tez ogrzewanie co nie jest standartem w autach w Tajlandii, uzylem 3 razy w tym roku w gorach w nocy w grudniu bo temperatura na zewnatrz spadla ponizej +15 ;)
~Marek1985
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Wentylacja bardzo dobra, klima działa sprawnie,jest ale, w wilgotne dni dzięki podwójnym uszczelką na drzwiach w środku na szybach zbiera się sporo pary wodnej.Mały silnik nagrzewa się dość szybko i w kabinie robi się szybko przytulnie.
~Marcin
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
Ogrzewanie bardzo mocne - nawet przy najsilniejszych mrozach ubiegłej zimy wystarczało włączyć na połowę regulatora i było cieplutko, nie wspominając już o podgrzewanych siedzeniach w standardzie ;) Wentylacja również chłodzi bardzo skutecznie w gorące dni ;)
~Michał
Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW
Jak w każdym samochodzie.Bardzo dziwna wajcha od obiegu zamkniętego, mnie się podoba.Jedyna mechaniczna rzecz w tym aucie, ale fajna.Nie testowałem w zimie, ale teraz wszystko działa.Silnik dmuchawy działa głośniej niż silnik na wolnych obrotach.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Bardzo dobrze.Silnik szybko się nagrzewa i szybko robi się milutko w aucie.Podczas wilgotnych dni wewnątrz na przedniej szybie pojawia się woda w dużej ilości, ale to przyczyna szczelnej kabiny( podwójne uszczelki drzwi).
~Rafał
Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW
Szybko się nagrzewa, ponieważ ma większej pojemności akumulator i alternator bo na skandynawie produkowane tak mają, więc w zimie robiło się szybko ciepło, a klima doś dobrze spisuje się w cieplejsze dni.
~pyzio
Hatchback 5d 1.3 75KM 55kW
Ogrzewanie działa dobrze, klima też. Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do tego, że od nowości wentylator w kabinie hałasuje i z klimy czasami śmierdzi, ale mają zrobić na gwarancji.