Lista ocen Mazda 3 I Hatchback (133) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 112 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Walus46
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Twardo, sztywno, sportowo. Na ładnych asfaltach, trasie, autostradzie idealnie. Zero bujania, jazda w zakrętach na wyczuwalnej granicy - doskonale. Czuć każdą muldę, kamyk, łatę, siły przenoszone na koła - układ kierowniczy. Wiemy co się dzieje z samochodem. Wspomaganie nie jest przesadzone i na kierownicy mamy przyjemny opór, więc ręce na kierownicy (to nie yaris, czy inne miejskie auto, choć i w segmencie średnich większość ustępuje ustępuje...
~Adam - serdeczna@yahoo.com
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Rewelacja. Jeżdżą wersją MZR 2.0 Top Sport Kintaro dodatkowo wyposażoną w zawias Eibacha i 17-tki alu, która trzyma się drogi jak gokart. I mimo zauważalnie twardszego i niższego zawieszenia w porównaniu do wersji "zwykłej" - jazda nadal jest komfortowa. Trzeba jednak brać poprawkę zarówno na wysokość zmniejszony prześwit, jak o niski profil zastosowanych opon. Reasumując - zawias taki, że prowadzenie i zachoweanie w zakrętach to poezja.
~Darek
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
tutaj duży plus, w swojej klasie moim zdaniem przebija golfa i (mimo bliźniaczej podłogi) focusa. Oba auta użytkowałem i oceniam na własnych spostrzeżeniach. Zawieszenie trochę za sztywne na niekorzyść komfortu, prowadzenie wzorowe, kierownica "oddaje" to co się dzieje z układem kierowniczym - dobrze czuć drogę, idealnie dobrane nastawy wzmocnienia siły wspomagania w stosunku do prędkości.
~daffer80
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Precyzja układu jedynie do porównania jak dla mnie z nowym Fordem FOCUSEM. Konkurencja a było jej trochę (VW GOLF 2 i 3, AUDI A4 1997, Hyundai i30, Hyundai GETZ, DAEWOO NUBIRA, LANOS, OPEL ASTRA II, III ) - wymiękają!!!! HAMULCE WYMIATAJĄ - auto staje dęba po trasie 500 km (chodzi o rozgrzanie układu hamulcowego), a gdy zimne to brzytwa. Warto zapinać się w pasy bo szyba przednia może być twoja.
~Miki1
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Czuły przyjemny uklad kierowniczy. Auto dosc nisko zawieszone trzeba uważać na kraweznikach. Zawieszenie dosc twarde ale i wytrzymale. Przyjemnie w trasie i w szybkich zakretach. Jedzie jak po szynach. Ciche. Po 190k km musialem wymienic wahacze i pomimo zakupu b. dobrego zamiennika lewy zaczyna lekko stukac po 30k km. Tym razem kupie orginal.
~Rafdur79
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Mazda trzyma się drogi jakby była do niej przyklejona. Z przodu tradycyjny McPerson, z tyłu wielowahaczowe zawieszenie. Wymieniłem w przednim zawieszaniu tuleje dolne wahacza oraz sworznie. Nie oszczędzałem na zamiennikach i wybrałem markowy produkt. Ceny poszczególnych części nie są drogie i wiele można dopasować z Forda Focusa (ta sama płyta podłogowa)
~darhad
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Zawieszenie ze sportowym zacięciem pochodzące z Forda Focusa II, czyli wzór dla samochodów tej klasy. Idzie jak po sznurku. Elementy gumowe zawieszenia lecą jak to na polskich drogach bywa ale są tanie i proste w wymianie. Kontrola trakcji działa jak trzeba i raz uratowała mi tyłek zanim zaparkowałem w rowie.
~Reggie
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Płyta podłogowa zapożyczona z Forda Focusa II jest dużą zaletą. Jest sprężyste - nie stuka, dobrze wybiera nierówności, a na zakrętach jest sztywne. Jestem pod wrażeniem. Jeśli ktoś chciałby sprawdzić auto podczas szybszej jazdy krętą drogą to pierwszy dźwięk jaki dochodzi do uszu kierowcy to przewracające się rzeczy w bagażniku.
~adam (andromedes@tlen.pl)
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Tutaj w zakrętach to mistrzostwo - mam wrażenie, że to nawet nie jest zbyt bezpieczne, bo zanim zapiszczy ... polecimy - ale łuki zbiera niespotykanie idealnie - nic a nic nie trzeba kontrować, nawet przy b. dużej prędkości. Ma się wrażenie, że robi to dużo, dużo lepiej niż Xara z tylnym samoskrętem. Gratulacje dla Mazdy!

Usterki Mazda 3 I

Mazda 3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Henryk
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Z tego jestem najbardziej zadowolony. Trzyma się jak przyklejony ostre zakręty dla tej wersji nie są dla niego problemem. Zawieszenie sportowe i utwardzone ale nie w takim stopniu aby poczuć to na sobie. Na polskie drogi jest idealne. Bardzo wytrzymałe bo przejechałem prawie 70tys a na badaniach wyszło jak na nowym aucie
Mazda 3 I Hatchback