Ocena kierowcy - Mazda 3 II MPS

Krzysztof, 14 lat temu
Rok produkcji 2009
Mazda 3 II MPS 2.3 260KM 191kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : \"Szpera\" Mega wypas!
Bije na głowę Golfa GTI, R32, M Lancer, Sub. WRX, Leona Cupra, itd...wiele innych... jedyne z czym przegrał to Focus RS i kilka dziesiętnych ;) (sprzedano 30 egz. w zeszłym roku bo nie można było nawet więcej kupić bo go nie ma!!!). Bije na głowę nie tylko osiągami albe bardzo specyficznym, nowoczesnym wyglądem!
Duża moc i świetna elastyczność. Wysoka kultura pracy. Zapłon automatyczny. Inteligentna regulacja temperatury.
Precyzyjnie jednak czuć sportowość... przekładnia chodzi z delikatnym oporem sugerującym sportowy charakter auta.
Seryjna \" Szpera \" ... Napewno jedna z najlepiej prowadzących się przednionapendówek!!!. Jeżeli zastanawiasz się co to jest???? to prosto mówiąc coś... co powoduje że auto przednionapędowe nie ma charakterystyki zwykłego auta przednionapędowego. Ciągnie cała oś. Wyrywa do przodu.
Wysoka maska. Kwestia przyzwyczajenia jednak brak dobrego wyczucia przodu samochodu.
Schowki i miejsca bagażowe ... wystarczające. System BOSE powoduje zmniejszenie bagażnika o 40l. Dużo i mało... to tylko głębokość bagażnika. Zawsze można zdjąć pokrywę i zwiększyć powieżchnię. Jak chcesz przewozić meble to nie kupuj tego auta!
Dwustrefowa klima, podgrzewana przednia szyba, podgrzewane fotele!!! DOSKONALE!
Wnętrze jest ok! Nawet jestem zaskoczony wielkością przestrzeni pasarzerskiej. Wygląda gorzej niż jest... po zajęcia miejsca w głębokich siedzeniach okazuje się że jest miejsce na nogi tak samo z przodu jak i z tyłu. Ja jeżdzę z dzieciakiem i żoną. Jest ok. Nawet bardzo ok. Dla porównania 3 lata jeździłem Fordem Mondeo Kombi więc skoro mówię że jest ok to możecie mi wierzyć!!!
Doskonale dla osób które szukają kompromisu między chęcią posiadania auta sportowego a poszukującymi auta rodzinnego - kompaktu. Nie wyje!!! tylko miło burczy ;) bardzo przyjemnie burczy ;))))) a jak depniesz to i ząbki pokazuje ;)
Dobrze jak na tą klasę osiągów. 12,5l po mieście. Na trasie nie wiem bo dosyć krótko jeżdzę. Mogę tylko się domyślać... poniżej 8l nie da się zejść. W mieście przy \"deptaniu\" wyjdzie pewnie około 16 litów. Jednak na 260KM jest to ekonomiczny wynik!
Jest przesadnie tani! Sorry ale nie można tego porównać z innymi ;))))) W cenie ma mega wyposażenie... VW nazywa to hightline, Ford nazywa to GIHA... itd...Za tą cenę takie wrażenia?! SUPER!
Doskonale tylko z opini... ja mam przebie 200km i już panel klimatyzacji do wymiany ze względu na częściowy brak oświetlenia... panel jest nierozbieralny... więc trzeba go wymienić... koszt spory jednak jest to koszt zaksięgowany na koncie MAZDA POLSKA ;))) Gwarancja to cudo!
To wkońcu MADE IN JAPAN ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 260KM 191kW [l/100km]

10,2