Lista ocen Mazda 3 III Hatchback (41) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~inż. BRZ
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Dla osób średniej wielkości jest optymalnie. Z przodu jest tak przestronnie jak w autach klasy średniej dekadę starszych niż moja Trójka. Z tyłu akceptowalnie - tam czuć że to jednak kompakt, do tego szyby z tyłu są małe. Bagażnik przeciętny - 364L, do tego dołożenie "zestawu koła zapasowego" zmniejsza jego pojemność - trzeba wymienić styropian pod podłogą bagażnika na wyższy, który mieści koło dojazdowe.
~p4mazda
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Jestem wysoki i z przodu miejsca mam wystarczająco - za co duży plus. Za to z tyłu dla osoby powyżej 180cm miejsca jest już nieco za mało i na dłuższych trasach naprawdę ciężko usiedzieć. Auto zdecydowanie dla max 4 osób co jest spowodowane wysokim tunelem pośrodku przez który nie ma gdzie wygodnie położyć nogi. Bagażnik - do codziennego użytkowania w sam raz (zmieści wózek), na wakacje dla rodziny 2+2 zdecydowanie za mały.
~wizbek
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Tutaj jest dobrze, ale umówmy się: Mazda 3 nie jest mistrzem przestronności. Z przodu miejsca jest sporo i tylko naprawdę bardzo wysokie osoby będą narzekać. Z tyłu tak dobrze nie jest - dwie osoby o średniej posturze jeszcze pojadą w miarę wygodnie. Dla trzech osób lub dwóch większych gabarytowo będzie już ciasno. Przed zakupem Mazdy testowałem Toyotę Corollę nowej generacji i tam z tyłu jest zdecydowanie lepiej.
~HerrB
Hatchback 2.2 SKYACTIV-D 150KM 110kW
Nie jest tak źle jak niektórzy tutaj piszą. Kierowca i pasażer siedzą wygodnie. Z tyłu (wg. mnie) jest więcej miejsca niż np. Mercedesie W203, czy BMW serii 1. Przymierzałem się też do VW Golfa VII i pozycja w kierowcy Mazdzie bardziej mi odpowiada. Bagażnik taki sobie. Dla nas (2os.) na razie wystarcza naet na dłuższe wyjazdy.
~mazda3 enso
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Tego obawiałem się najbardziej. Czytając wiele negatywnych komentarzy na szczęście okazało się, że nie jest tak źle. Myślę że zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca jest wystarczająco czyli ani za dużo ani za mało dla osoby o wzroście około 180 cm. Oczywiście jeśli ktoś oczekuje dużej przestrzeni to musi celować w inny segment.
~wtg0
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Z przodu przestrzeni naprawdę sporo, nawet dla wysokich osób. Z tyłu przyzwoicie, 4 osobowa rodzina bez problemu zmieści się i będzie podróżowała w miarę wygodnie, w 5 ciasno. Na pewno przed zakupem warto "przymierzyć" się. Bagażnik raczej średnio pakowny, po rozłożeniu siedzeń miejsca na nietypowe bagaże jest już sporo.
~Rafał
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Miejsca dość dla osób o normalnych gabarytach. Trzeba jednak przyznać, że to auto stworzono z myślą głównie o kierowcy - spora przestrzeń, automatyka fotela kierowcy, wszystko na wyciągnięcie ręki. A pasażerowie cóż, siedzą w drugiej klasie ale nadal całkiem wygodnej :)
~p4dev1
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Przód - przestrzeni pod dostatkiem. Przy wysokim wzroście (ponad 190cm) czuje się naprawdę komfortowo i wygodnie. Z tyłu trochę gorzej, auto zdecydowanie na 4 osoby, przy 5ciu dłuższa jazda może być uciążliwa. Bagażnik nie jest liderem w swojej klasie.
~beast.gda
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Moim zdaniem samochód zaprojektowany typowo pod kierowcę. Pasażer z przodu również nie powinien narzekać i ewentualnie dziecko z tyłu. Dwoje dorosłych na tylnej kanapie może się męczyć, zwłaszcza jeśli nie są japońskiego wzrostu.
~Bart
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
kierowca jak i przedni pasażer znacznych gabarytów będą czuli się komfortowo, pasażerowie tylniej kanapy mogą mieć problem z miejscem na nogi, dziecko w foteliku z tyłu brudzi fotel przedni nogami
Mazda 3 III Hatchback