Lista ocen Mazda 3 III Hatchback (41) - Widoczność

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~inż. BRZ
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Do przodu - jest OK. Do tyłu - moim zdaniem największa wada tego modelu. Przed montażem kamery cofanie było mało komfortowe, przez szyby do tyłu bardzo słabo widać. Niestety kamera cofania nie rozwiązuje problemu widoczności po skosie do tyłu podczas manewrów innych niż cofanie, co jest uciążliwe podczas skręcania na skrzyżowaniach i obserwacji czy nie nadjeżdża rower czy inne UTO. Tutaj stylizacja wzięła górę nad praktycznością i w...
~ania
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Jestem niskiego wzrostu i jak dla mnie dolna linia szyby przedniej znajduje się za wysoko, nawet przy optymalnym ustawieniu fotela - muszę się trochę wychylić, żeby upewnić się że nie zahaczę krawężnika itp. Słupki boczne są także masywne i potrafią "ukryć" np. pieszych wchodzących na przejście. Tylnej szyby mogłoby w zasadzie nie być, ale w nowych autach to raczej standard. Za to lusterka boczne zasługują na pochwałę - są duże i...
~wtg0
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Sporej szerokości słupki z przodu, mała widoczność przez tylną szybę. Jednak po roku stwierdzam, że nie ma to wielkiego znaczenia bo: są bardzo duże lusterka boczne, czujniki parkowania z tyłu, RVM informujące o autach w martwym polu. Z cofaniem (nawet w ciasnych miejscach) nie miałem nigdy większych problemów. Widoczność do przodu niezła, przód dość długi przez co trzeba "wyczuć" go przy parkowaniu. Fajnie, że z tyłu są...
~mazda3 enso
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Tu jest troszkę gorzej - ale jest to cena za wygląd zewnętrzny. Z przodu najwięcej szkody robi mocowanie lusterka środkowego. Jest przytwierdzone do czarnego plastiku z czujnikami (jak domniemam). Powoduje to kiepską widoczność sygnalizacji świetlnej podczas oczekiwania na skrzyzowaniu (oczywiście nie zawsze, zalezy od ustawienia). Tylna szyba dosyć mała, ale dzieki kamerze cofania , nie ma to znaczenia.
~Rafał
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Widoczność przeciętna. Bez czujników parkowania dawno wypowiedzieliby mi AC :) W tylnej szybie widać co najwyżej inne pojazdy i drogę, ale przy cofaniu nie pomaga. Tył jest dość mocno wysunięty względem szyby i trzeba mieć niezłe wyczucie aby poradzić sobie bez czujników. Grube słupki boczne również należy mieć na uwadze podczas skręcania.
~wizbek
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Widoczność dobra, ale tylko dobra. Do przodu i na boki nie mam zastrzeżeń, ale do tyłu jest po prostu kiepsko. Sytuację ratują świetne lusterka i dzięki nim da się bezpiecznie cofać (warte dopłaty czujniki parkowania - mam to wiem). Osoby nie umiejące cofać "po lusterkach" mogą mieć trudności z manewrowaniem.
~beast.gda
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Nie da się ukryć, że przednie słupki są dość szerokie i pochylone, więc już parę razy zdarzyło się zauważyć w ostatniej chwili pieszego nadchodzącego z lewej strony kierowcy. Do tyłu widoczność typowa, przy parkowaniu pomagają elektronicznie sterowane lusterka oraz opcjonalne czujniki parkowania.
~Zadowolony_kierowca_mazdy_3
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
W porownaniu do mojego poprzedniego wozu to jest padaka z widocznoscia, troche sie przyzwyczailem juz, ale w BMW bylo o niebo lepiej. Tak czy inaczej kupowac Mazde nie przejmowac sie, ze trzeba bedzie sie wychylac z fotela zeby cos zobaczyc.
~Artur
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Szerokie przednie słupki - trzeba tu uważać i wyglądać z obu ich stron czy ktoś nie idzie/jedzie. Do tyłu - tak sobie - mała szyba, szerokie tylne słupki. Boczne słupki też lubią zrobić niespodziankę.
~malichos
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Z widocznością (szczególnie do tyłu) jest kiepsko, kiedy się pierwszy raz wsiądzie do tego samochodu, a poźniej - kwestia przyzwyczajenia. System monitorowania martwego pola - nieodzowny.
Mazda 3 III Hatchback