Lista ocen Mazda 3 IV Hatchback (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotr
Hatchback 2.0 SkyActiv-X 186KM 137kW
Prawdziwy automat (a nie dwusprzęgłowe, zautomatyzowane skrzynie, typu DSG) zaskoczył mnie bardzo na plus, jest naprawdę szybki i wybiera biegi na tyle dobrze, że manualne sterowanie nie ma sensu. Po wciśnięciu gazu potrafi zredukować mocniej, niż sam bym wybrał na manualu!
~Skr
Hatchback 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
Zależy kto czego oczekuje - dla osób bez aspiracji do dynamicznej jazdy AT będzie w porządku. Jak ktoś chce dynamicznej jazdy i AT to trzeba się skierować do VAGa. Jak ktoś czerpie radość z dynamicznej jazdy i MT - ta skrzynia nie ma sobie równych.
~piotr
Hatchback 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
automat - prawdziwy, nie zmiechanizowany, dwusprzęgłowy manual - na bardzo niskich obrotach zdarza mu się 'przytkać' i trzeba poczekać z sekundę zanim pójdzie, ale poza tym rewelacja, szybko redukuje i potrafi pociągnać pod 'czerwone' jak pedał w podłodze
~Lukasz
Hatchback 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
Skrzynia ogolnie bardzo dobrze funkcjonuje w warunkach miejskich, ale na trasie niestety nie zawsze redukuje na czas i bywa ospala co czasami jest irytujace przy przyspieszaniu.
~Magda & Mariusz
Hatchback 2.0 SkyActiv-X 186KM 137kW
Generalnie automatyczna skrzynia biegów bez zarzutów, dynamika dostosowana do używanego trybu (np. sport), dodatkowym atutem są łopatki manualnej zmiany biegów
~Robert
Hatchback 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Bardzo przyjemna skrzynia biegów w użytkowaniu - skok lewarka i jego opór są dla mnie idealne. Same przełożenia są długie, ale dla mnie akurat to zaleta.
~Kamil
Hatchback 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Kiedyś miałem okazję przejechać się mazda mx5 i zakochałem się w tej skrzyni teraz to samo mogę powiedzieć o skrzyni w nowej "trójce" działa perfekcyjnie
~Niegdysiejszy sceptyk
Hatchback 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Lewarek bardzo dobrze leży w dłoni, ktotki skok, biegi wchodzą precyzyjnie... Aż się proszą by co chwilę redukować bieg
~Michał
Hatchback 2.0 SkyActiv-X 186KM 137kW
Bardzo precyzyjna, krótki skok, intuicyjne sprzęgło. Łatwa w obsłudze i pozwala na szybkie zmiany biegów
Dziennik kosztów dla Mazda 3 IV Hatchback
7,9
~Konrad
Hatchback 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Jednym słowem, perfekcyjna! Krótki skok skrzyni biegów, przełożenia wchodzą bardzo łatwo i przyjemnie.
Mazda 3 IV Hatchback