Ocena kierowcy - Mazda 3 IV Hatchback

Kamil, 4 lata temu
Silnik 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Rok produkcji 2019
Mazda 3 IV Hatchback 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW od 2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Brak całej masy awaryjnego osprzętu dwumasy filtra gpf itp a do tego wysoka kultura pracy świetna reakcja na gaz niewygorowany apetyt na paliwo
Inne : Wsiadajac do kabiny Mazdy 3 czwartej generacji , poczuł powiew klasy premium kokpit został stworzony z bardzo wysokiej jakości materiałów, a sama kompozycja sprawia, że człowiek po prostu w tym aucie odpoczywa i mimo barku nagosienia bosse słuchanie muzyki to czysta przyjemność
Po 9 latach eklpotowania mazdy 6 przyszedł czas na zmiany po długich poszukiwaniach wybór padł na toyota corolla hybryda lub mazda 3 ostatecznie wygrała mazda 3 Kanjo która świetnie wygląda tak samo się prowadzi ma bardzo dobry silnik z układem mikrohybrydowym i nie tylko !! Czy jest droga? absolutnie nie czy jest ciasna ? absolutnie nie przynajmniej dla mnie i mojej rodziny Po 3 miesiącach eksploatacji zauważyłem że asystent pasa ruchu jest zbyt czuły a zawieszenie jest trochę zbyt twarde Poza tym jestem bardzo zadowolony użytkownikiem nowej "trójki"
To właśnie silnik mnie najbardziej zaskoczył pozytywnie dodam tylko że przesiadłem się z 163 diesla do wolnosacego i tak podróżując czy to autostradą czy drogami lokalnymi nie sposób nie docenić jej za natychmiastowa reakcję na gaz oraz wydaje przy tym przyjemny pomruk
Kiedyś miałem okazję przejechać się mazda mx5 i zakochałem się w tej skrzyni teraz to samo mogę powiedzieć o skrzyni w nowej "trójce" działa perfekcyjnie
Jeżeli chodzi o układ kierowniczy to napiszę tylko tyle z jest znakomity ostatnio mialem okazję przetestować auto na krętych drogach w Bieszczadach po prostu super szkoda tylko że na nierówności (np studzienki) są wyczuwalne w kabinie
Chcesz wzbudzić zazdrość sąsiada? Kup nowa mazde z doświadczenia wiem że samochód już przy pierwszym kontakcie przyciąga wzrok i to nie tylko innych kierowców ale i pieszych
Osobiście nie narzekam ale mogło by być trochę lepiej ciekawy jestem jak kamera będzie sprawdzać się zimą
Jeżeli nowa Mazda3 zdobyła nagrodę „Red Dot: Best of the Best” to wystarczy chyba za komentarz i nie ma się co rozpisywać
Dziwi mnie trochę że Pan "Pertyn" testując nowa mazde 3 narzekał na klime która według mojej oceny nie chłodzi tylko mrozi !! Jak z ogrzewaniem zobaczymy zimą
Mam 175 cm wzrostu i bez trudu znajduje pozycję z tył jak i z przodu za kierownicą pozycja prawie jak w aucie sportowym dodam że z tył podróżuje 6 miesięczne dziecko którego fotelik umieszczony jest za kierowca co nie stanowi problemu z zajęciem miejsca za kierownicą tak samo wkładanie czy wyciąganie fotelika nie stanowi problemu i nie trzeba się gimnastykować 3 dorosłe osoby i dziecko podróżują wygodnie A największe zaskoczenie to bagażnik 3 walizki spakowane bez wyrzeczeń łóżeczko turystyczne i wózek ( który nie mieścił się w poprzedniej 6 Gh hatchback)
Jest dobrze mogło by być lepiej na pewno z tył ( chyba uszczelki w drzwiach są źle spasowane )
Za świeży samochod aby się wypowiedzieć
W stosunku jakości do ceny 5 ale dodając do tego wyposażenie 5+ każdy rywal przegrywa z mazda A jak ktoś twierdzi inaczej to nie potrafi liczyć Osobiście wybrałem wersję kanjo gdyż uważam że to wyposażenie ma wszystko czego oczekuje i potrzebuje
Brak
Brak