Ocena kierowcy - Mazda 3 IV Hatchback

Silnik 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
Rok produkcji 2019
Mazda 3 IV Hatchback 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Automatyczna skrzynia i AWD
Druga 'trójka' pod rząd, poprzednia była naprawdę udanym kompaktem, aczkolwiek z paroma wadami, ta jest od poprzeniczki lepsza, a 'wady' usunięto
niby raz pracuje jako iskrowy, raz jako samozapłon, ale nie da się tego wyczuć, za to ciągnie pięknie od 'samego dołu'
automat - prawdziwy, nie zmiechanizowany, dwusprzęgłowy manual - na bardzo niskich obrotach zdarza mu się 'przytkać' i trzeba poczekać z sekundę zanim pójdzie, ale poza tym rewelacja, szybko redukuje i potrafi pociągnać pod 'czerwone' jak pedał w podłodze
AWD - próbuję usilnie wprowadzić go w poślizg, ale do tej pory mi się nie udało - widać jestem za miękki, żeby skręcać w boczną, poprzeczną, uliczkę szybciej niż 50 km/h, sniegu niestety Mazda nie miała okazji zaznać dotąd
co tutaj napisać, jak wygląda każdy widzi, ewentualna rdza to nie mój problem (nie jeżdże tak długo samochodami), za to super podoba mi się bajer ze spryskiwaczami w wycieraczkach - mała rzecz a cieszy!
gdyby nie kamery 360, to manewrowanie mogło by sprawiać trudności, no ale kamery są
jedyne co mi się nie podoba w tej wersji, to obsługa nawigacji zerżnięta z BMW, no ale poza tym jest dobrze, automat, automatyczny postojowy z auto-hold, tempomat z autostartem w korku i utrzymywaniem się w pasie, no i HUD w końcu wyświetlany na szybie, poprzednie rozwiązanie mi się nie podobało specjalnie
2-strefowa klima, grzana kierownica i fotele - czego chcieć więcej?
no cóż, z tyłu za dużo miejsca nie ma, ale ja dzieci wozić już nie będę a z przodu mam skórzany, regulowany elektrycznie fotel, więc mi to rybka.
w końcu jest cicho, to była największa wada poprzedniczki, teraz jest naprawdę dobrze
no Mazda najtańsza nie jest, silnik też swoje pali, jak się go pociśnie
w mojej wersji, czyli wszystko + AWD kosztuje sporo, ale kolega wziął Tiguana w 'full wypasie' i zapłacił 20k więcej, za (wg. mnie) auto gorsze pod każdym możliwym względem, oprócz 'gabarytów'
poprzednią jeździłem 5 lat i nie miałem abslutnie żadnej awarii, nawet żarówki.
Mazda, do tego składana w Japonii

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW [l/100km]

8,2