Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

piotr1988_17, 15 lat temu
Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1992
Mazda 323 IV F 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Malo pali i jest zwawy, nie boje sie wyprzedzac.
To juz moja 3 efka:) i powiem szczerze, jestem zadowolony:) nic sie nie psuje, czesci dostepne wszedzie i przyzwoite ceny. Spalanie bez zastrzezen, silnik 1.6 16V bardzo zwawy, choc mialem 1.8 gt 128 i to jest prawdziwa zabawka:) krotko mowiac zamiata, ale odrazu mowie nie lubi gazu, oba silniki. I niech nikt glupot nie wmawia, ze zalezy od instalacji gazowej i ustawienia. Tych silnikow sie nie gazuje i tyle. Jezdze na benzynie, wcale duzo nie pali. 8 litrow ciezko przekroczyc, choc jest to mozliwe ale trzeba krecic powyzej 4 tys. Zawieszenie super, w zakrety bardzo przyjemnie sie wchodzi, nie buja. Spokojnie jeszcze idzie 170-180. Mi sie trafila bez rdzy, bezwypadkowa. Uwazajcie na to, szczegolnie podloga, progi i nadkola, ale takze potrafi sie ruda pojawic na dachu, kolo uszczelek, samo to swiadczy ze byla powypadkowa. Od 93 roku, byla blacha w ocynku. Pozatym szczerze polecam to auto, jest ladne, ponadczasowe, lampy podnoszone;) jeszcze sie za tym autkiem ogladaja:P Nie wiem dlaczego mazda, jest nie doceniona na naszym rynku.A i przestrzegam przed modelami mocno eksploatowanymi, bo bedziecie kase ladowac bez konca i sie zrazicie, trzeba poszukac a znajdzie sie za 2-3 tys ladna efke. Kupicie a pokochacie:) pozdrawiam wlascicieli EFEK:)
Silniczek to poprostu bajka, wytrzymaly, malo awaryjny, nie duzo pali i jest zwawy. Co chciec wiecej. Wiadomo to nie jest porazajaca moc, ale do normalnej jazdy starczy, po trasie smialo mozna wyprzedzac.
Czasami problemy sa zeby wsteczny wrzucic, ale mysle ze jakby olej wymienil to by pomoglo. Wystarczy ruszyc do przodu troche i wchodzi R. Poza tym jest dobrze.
Dosc twardo jak na nasze drogi, ale to japoniec. Na zakretach nie buja, nie traci przyczepnosci.
Bardzo dobra, nie ma zastrzezen. Male auto, takze smialo sie wszedzie zmiesci.
Wszystko na miejscu i pod reka, intuicyjnie wlancza sie przelaczniki. Troche malo schowkow jest, ale niestety gabaryty auta tez male.
W zime grzeje, w lato chlodzi. Wiadomo nie ma klimy, ale to kwestia przyzwyczajenia. W te wakacje tylko raz sie spocilem, ale stale 2 godziny w korku:) Moze na zime troszke wydajniejsza dmuchawa by sie przydala.
Jest wystarczajaco, dla 4 osob. Z tylu sa problemy ze wsiadaniem, ale dlatego ze sa male drzwi. Jak sie wsiadzie, to jest wporzadku. Jezdzilem do pracy kiedys efka, nikt nie narzekal;)
Do 100 km/h jest wporzadku, powyzej jest juz glosno, moim zdaniem to uszczelki, sa juz stare.
Spalanie w miescie 8, trasa 6, a teraz to tak do 10 litrow benzyny. Moim zdaniem bardzo dobrze. Wiadomo ze jakby ktos pilowal, to i spali wiecej, ale wtedy to nie jedzie a zapierdziela. Ja jezdze tak w przedzialem 2-3.5 tys obrotow, taki mam styl jazdy.
Z takie pieniadzy jak mozna kupic efke, nie kupi nic lepszego. Takie jest moje zdanie. Mozna kupic mlodsze auto, typu tico, cienko, ale to wcale nie jedzie i czujemy sie jak w pudelku. Mazda to mazda, naprawde dobra firma.
Nie zawodne auto, to kazdy powie jak ma zadbana efke. Bedzie ja chwali, ja tez sie do tego grona zaliczam. Nie powiem zlego slowa. Tylko materialy eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 88KM 65kW [l/100km]

9,5