Lista ocen Mazda 323 V F (145) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 190 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ZielonyDzony
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Pękająca, rura filtra powietrza zasysająca lewe powietrze, zbyt wysokie obroty na zimnym silniku, czasem falujące, biały ogromny dym z rury wydechowej (ale bez ubytku oleju i nieoryginalnym katalizatorze), porysowane szyby w okolicy lusterek, niewysuwająca się elektryczna antena, niedziałający spryskiwacz tylnej szyby, skrzypiące wycieraczki to jest normalne przynajmniej w 95% tych bagatela 15 letnich samochodów. Jak kupować to roczniki...
~mavic5@wp.pl
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Samochód kupiłem jak miał 140.000 przebiegu. Po blisko roku ma 152.000 i niewiele w nim zmieniłem. Poza klockami, tłumikiem alternatorem czyli częściami, które się zużywają samochód nie wymagał większych napraw poza drobnymi "pierdołami". Jak na 13 letni samochód (rocznik 1994) z przebiegiem ponad 150.000 śmiem twierdzić, że model ten a przynajmniej mój egzemplarz jest niezawodny.
~mz1908@wp.pl
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Coś mi się blokuje zamek centralny w tylnich prawych drzwiach. Jak jadę po dziurach to tak jakby się troszeczkę cofał i blokował drzwi. Poprostu jak ktoś chce wsiąść to trzeba jeszcze raz te drzwi otworzyć. Guziki od szyb sterowanie szybami się troszkę wyrobiły i nie wracają. Muszę zobaczyć o co tam chodzi. Ogólnie takie coś to jest śmiech.
~Paweł, szuri@poczta.onet.pl
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Tak naprawdę to może się czepiam, że nie daję, 5 ponieważ ponieważ w moim samochodzie pojawiło się kilka małych problemów wewnątrz auta np. szyby w drzwiach (bez ramek) trochę się wyrobiły,ale to nie wina samochodu tylko raczej zaniedbania go przez poprzedniego właściciela. Materiały w wewnątrz też nie są jakieś super. Ocena to pewna czwórka.
~Kacper98
F 2.0 i V6 24V 144KM 106kW
Po 25 latach. Z drobiazgów to siadła prowadnica szyberdachu ale łatwo było to naprawić. W połowie nie działa ogrzewanie tylnej szyby i nie działa spryskiwacz tylnej wycieraczki. Do wymiany miałem górne mocowania amortyzatorów i ich odboje. Oprócz tego to typowe rzeczy eksploatacyjne typu świece przewody zapłonowe olej itp.
~Kuba
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Silniczek wysuwający antenę (zwarcie), podświetlenie kokpitu (jedna żaróweczka czasem pada), ostatnio lampka ABS się ciągle świeci. Usterki głównie drobne, nie wymagały natychmiastowych reakcji, a co za tym, nie były uciążliwe. P.S. Ostatnio pojawiła się rdza na nadkolu. Przykra sprawa, ale to pierwszy raz.
~bojar211
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Są pewne ułamania plastików i tp. ale to raczej z winy poprzedniego właściciela, jak na razie jest dobrze.Nie ma luzów ani innych takich wszystko ładne i solidne to co jest zniszczone to wina poprzedniego właściciela ale wystarczy niewielki wkład finansowy trochę czasu i wszystko można naprawić i odrestaurować.
~Daniel
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Trzeba tylko pamiętać o wymianie klocków i filtrów. Najważniejszy jest filtr powietrza bo jeśli będzie brudno to nasz samochodzik nie będzie mógł pokazać nam swojej mocy w całokształcie i proszę nie kupujcie filtrów Filtrona do niej to śmieć, kupcie ashike lub simote lub K&N :) żeby oddychała pełnymi płucami:)
~michalloo
F 2.0 i V6 24V 144KM 106kW
Jak każdy samochów jak będzie odpowiednio eksplowtowana będzie służyć latami. O nieprzewidzianych usterkach nie ma mowy, bo to mazda!!! Jak ktoś nie jeździ po słabych drogach, to nawet zawieszenie nie będzie naprawiał- niestety ja mieszkam na "osiedlu złamanych nóg" i ten zaszczyt mnie już dostąpił, ale to nie jest duży wydatek...
~mz1908@wp.pl
Mazda 323 V F