Lista ocen Mazda 323 V F (170) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 165 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
F 1.8 i 16V 114KM 84kW
Dam 4 bo wsteczny lubi być wrzucany 2 razy:D ale podobno ten typ tak ma. W mojej jest tak że muszę powtórzyć wrzucanie \"R\" jeśli długo stoi niejeżdżona i zaraz po odpaleniu cofam lub jeśli zrobię ten manewr dość wolno, wtedy trzeba cofnąć i zdecydowanie wrzucić bieg żeby ładnie wskoczył. Pozostałe biegi wchodzą precyzyjnie i z dość krótkim skokiem biegu, wszystko intuicyjne nie trzeba szukać 3 jak w volvo v40 mojego ojca:D Jedynie za...
~Kacper98
F 2.0 i V6 24V 144KM 106kW
Skrzynia biegów po 25 latach dość dynamicznej eksploatacji jest dość precyzyjna. Nie ma problemów z wbijaniem poszczególnych biegów oprócz oczywiście wstecznego ale to norma w autach japońskich (przynajmniej w tych którymi jechałem). Brakuje tutaj albo dłuższych przełożeń albo 6 biegu. Auto na przy 100kmh ma 3 tysiące obrotów. Na plus że na 2 biegu ciągnie do 110kmh. Ale w trase tak średnio. Jest w silniku potencjał na 6 bieg, to nie 1.5 xD
~Luck92
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Biegi wchodzą z pewnym oporem, lecz pewnie - nie ma problemów z \"trafianiem\". Choć trzeba przyznać że wsteczny trzeba starannie włączać, bo inaczej może nie wskoczyć (japońskie auta tak mają - wiem że w Corolli 1.4 z 2004 roku z dużo niższym przebiegiem zdarza się to samo, w Civicu z 2000 roku również). Najprzyjemniej włącza się 3-kę przy 60-80 km/h - wtedy dostaje solidnego kopa, bardzo dobrze przyśpiesza i silnik wówczas wydaje przyjemny...
~bojar211
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Biegi wchodzą gładko i bez zarzutu , co prawda z 2 razy zdarzyło mi się nie wrzucić biegu podczas jazdy ale to mogła być moja wina a nie akurat skrzyni.Wsteczny jak to w tym modelu czasem się zatnie i nie wejdzie trzeba wysprzęglić i wrzucić na luz a dopiero potem wbijać wsteczny co ciekawe gdy samochód jest na chodzie i najlepiej rozgrzany wsteczny wchodzi bez oporu :) Kwestia przyzwyczajenia.
~Jack
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Skrzynia biegów niezla lecz ma pewne wady przedewszystkim poblemy z wlaczeniem wstecznego biegu trzeba to zrobic na dwa razy (slyszalem rownierz o pierwszym biegu) lecz niezawsze jestem pewien ze ta usterke idzie wyeliminowac przez regulacje drazka nastepna wada to zbyt dlugie przelozenie lewarka zmiany biegow trzeba sie przyzwyczaic
~Paweł, szuri@poczta.onet.pl
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Skrzynie biegów można tylko i wyłącznie pochwalić. Samochód jest już kilka lat u mnie w rodzinie i jeszcze nic złego z nią się nie działo. Krótka rączka zmiany biegów obszyta skórą oraz krótkie skoki między biegami pozwalają na dynamiczną zmianę przełożenia oraz dają dużą satysfakcje przy redukowaniu przed wyprzedzaniem.
~Michał
F 1.8 i 16V 114KM 84kW
Bardzo precyzyjny lewarek, bez problemów z wrzucaniem któregokolwiek biegu. Dosyć długa jedynka do 60-65km/h, 2 to już ok 120więc można ładnie wystartować, za to na 5 można już od 60 spokojnie jechać więc na trasie bez wajchowania ale w trasie przydałaby się 6:)
~Łukasz
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Precyzyjna, dobrze pracuje. Przełożenia dość krótkie - dzięki temu przyspiesza się dynamicznie. Ze wstecznym jak w każdym japończyku. Ostatnio musiałem przesmarować śrubę w cięgnie - ciężko chodziła. Trochę za długi skok dźwigni (łatwo zmienić przesuwając kulkę o 1,5 cm w górę).
~duncan idaho
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Bez problemu, w miarę krótki lewarek, niezbyt długi skok dźwigni i nic nie haczy. Fajna skrzynia do szybkiej zmiany biegów przy sprincie. Sprzęgło jak w nowym wozie, ale możliwe, że Szwajcarka wymieniła. Minus za problemy z wrzuceniem wstecznego raz na 10 prób.
~wonsz1908
F 1.5 i 16V 88KM 65kW
Wszystko wchodzi bardzo dobrze. Nieraz nie chce wejść wsteczny ale to norma w Japończykach. Raz miałem tylko problem z gumowymi tulejkami na końcu drążka (spód auta), ale wystarczyło nasmarować i chodzi idealnie.
Mazda 323 V F