Ocena kierowcy - Mazda 323 V F

Maciej, 7 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1996
Mazda 323 V F 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Mało pali oraz daje radę wtedy gdy potrzebuję go najbardziej ja czy moi znajomi gdy ich samochód zawiedzie. Szczerze polecam i kupiłbym go jeszcze raz, ale może już z większym silnikiem i mocą.
Układ hamulcowy : Piszczy linka, ale do wyregulowania i naciągnięcia.
Zawieszenie : Rdza przeżera mocowanie zawieszenia i trza to pospawać na nowo.
Inne : Szyby się czasami blokują przy zamykaniu.
Jest to moje pierwsze auto. Prowadzi się je bardzo dobrze. Świetnie trzyma się drogi, zwłaszcza zakrętów przy dużych prędkościach. Testowałem na torze (tzn. opuszczone lotnisko) i jestem mega zadowolony. Dawało radę na zakrętach jak i na długiej prostej. Osiągało zadowalające czasy zbliżone do Audi A4 1.8 na tym samym torze.
Nie sprawił mi żadnych problemów. Pracuje tak jak powinien. Nic nie zgrzyta czy stuka. Nieźle przyspiesza.
Zaczyna się zacinać tzn. ciężko wchodzi, ale to kwestia przyzwyczajenia. Warto jednak sprawdzić i wyczyścić to co przeszkadza.
Nie sprawia większych problemów niż mały luz w kierownicy, który spokojnie da się wyregulować. Mimo to nie przeszkadzał podczas jazdy i wykonywania trudnych manewrów.
Dla mnie bardzo dobra. W sumie zależy to od osoby, ale wszystko kwestia ustawienia.
Szybko się nagrzewa co jest dobre zwłaszcza zimą gdy szyby trza odmrażać.
Samochód nie należy do wielkich. To sportowy model. Jest dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów.
Silnik chodzi w miarę cicho i nie przeszkadza w jeździe oraz słuchaniu muzyki czy rozmowie z kumplami.
Na długie trasy spalanie jest niższe, ale i tak pali dosyć. Przynajmniej silnik za to jest (jak dla mnie) bez awaryjny. Dla młodego kierowcy co ma daleko do pracy może być kłopotem.
Jest to samochód japońskiej produkcji dzięki czemu jest solidny mimo wieku. Jednak jest wart swej ceny.
Linka czasami piszczy podczas hamowania co wkur... niesamowicie, ale jak się ją naprawi to już jest spoko
Zawieszenie z tyłu może przegnić i trza to pospawać. Warto sprawdzić też drugą stronę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

7,6