Lista ocen Mazda 323 V P (27) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rudy
P 1.5 i 16V 88KM 65kW
nadmieniam, że jest to mój drugi wpis dot. tego samego modelu. Pierwszy znalazł się w WERSJI NADWOZIA C również autorstwa rudego. Po przejechaniu około 10 tys km od momentu zakupu, jazda tym samochodem nadal sprawia mi przyjemność jednak mam ochotę na coś innego. Broń Boże nic złego z mazdą się nie dzieje ale przydałyby sie jeszcze jedna para drzwi. SILNIK Motor nadal sprawuje się świetnie i co bardzo miłe wciąż jeździ na pełnym syntetyku...
~Adam
P 1.3 73KM 54kW
Dałem 5 punktów ze względu na kulturę pracy. Praca silnika to istna poezja. Niestety jest (w tej wersji)słaby. Nie jest to samochód dla młodych chcących poszpanować przed przygłupiastymi dziewojami. Jest to samochód dla ludzi nielubiących naprawiać...czegokolwiek. Ja go miałem dwa lata, teraz ma go szwagier(już kilka lat) i silnik dalej chodzi jak żyleta a miał nim już dwie stłuczki.Ten samochód jest nie do zajechania. Japończyki wiedzą jak...
~kofiniusz@gmail.com
P 1.5 i 16V 88KM 65kW
Autko kupiłem niechcący:-) Jechałem po moje pierwsze auto, i wybrałem inne, nawet się nie przyznam jakie. Znalazłem moją mazde w świetnym stanie, i mimo, że ja nie chcialem jej wziąć bo powiedziałem, że nie takiego auta szukam, to osoba która była ze mną po nią w holandii powiedziała żebym brał, więc tak zrobiłem. Mogę powiedzieć, że w ogóle nie żałuje...oprócz jednego mankamentu...
~mieszk3
P 1.3 73KM 54kW
Silnik jak to w japońcu pracuje jak w zegarku. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Ten, który ja posiadam jest trochę za słaby jak na ten samochód. Wycofali go w późniejszych wersjach, także polecam do tego modelu silniki od 1.5, bo 1.3 i 73KM to za mało. Przy włączonej klimatyzacji, czuć wyraźnie brak mocy.
~Hellewacht
P 1.3 73KM 54kW
Silnik, jak na tak małą jednostkę sprawuje się świetnie - fakt faktem, że moja była nieco "podkręcona", dzięki czemu samochód miał dużo lepsze przyspieszenie i nigdy nie odczuwałem problemów podczas wyprzedzania, czy w przypadku dynamicznej jazdy w mieście.
~Hellewacht
~krulu
P 1.3 73KM 54kW
mimo iż silnik ma tylko 13 lat to ubyło z niego bardzo dużo kucyków, jest troche zasłaby jak na taką mase i przy wyprzedzaniu trzeba redukować prawie za kazdym razem o 2 biegi, pokonywanie wzniesień w 5 oso to duży problem, polecam poszuakc wersji 88KM
~rjankowskijan@gmail.com
P 1.3 73KM 54kW
za mała moc w stosunku do masy auta,duża elastyczność, bezkolizyjny rozrząd, do spokojnej jazdy wystarczy,silnik suchy! Uwaga ręczna regulacja zaworów troszkę może klekoczą ale za to nie mama się co popsuć. Małe sprostowanie silnik jest 1.3 16V 73KM.
~realone
P 1.3 73KM 54kW
Silnik to dość udana konstrukcja bezawaryjny, trochę mało KM ale jakoś daje rade.Lubi wysokie obroty jak każde 16V. Mimo małej mocy i pojemności potrafi sobie popić dość duże ilości paliwa i to jedyna duża wada tego silnika, innych brak.
~Cl4ym0re
P 1.5 i 16V 88KM 65kW
Calkiem przyjemnie. Da sie jezdzic ekonomicznie 2-3tys obrotow ale rowniez ponizej 2tys przyspiesza calkiem przyjemnie. Zle znosi gaz... po 2latach uzytkowania gubi obroty i przyspieszenie sie pogarsza - i to nie jest kwestia regulowania.
Mazda 323 V P