Lista ocen Mazda 323 V P (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kofiniusz@gmail.com
P 1.5 i 16V 88KM 65kW
...mankamentem była skrzynia biegów. W sumie to nie wina samochodu czy skrzyni, bo po prostu nie miałem oleju w skrzyni. Ja jako początkujący kierowca nawet nie wiedzialem, że jest osobny olej w skrzyni od tego w silniku. Pojechałem do włoch, zaczął mi wyskakiwać V bieg więc poszedłem z tym do mechanika już we włoszech. Dwóch mechaników, którzy sprawdzali samochód następnego dnia rano, stwierdzili że \'bella machina\' po tym jak im piątka nie...
~mieszk3
P 1.3 73KM 54kW
Chodzi trochę ciężko, ale szybko można się przyzwyczaić. Trochę słabo przemyśleli przełączanie z biegu 5 na 4, jeśli nie zrobi się tego jednym, płynnym ruchem, można niechcący włączyć wsteczny! Co się objawi oczywiście zgrzytem. Aczkolwiek, jak już się człowiek przyzwyczai to nie jest tak źle.
~Konrad
P 1.5 i 16V 88KM 65kW
Skrzynia automatyczna. 4 biegi to trochę za mało, by uzyskać optymalne przełożenia - przydało by się 5. Sterowanie skrzynią doskonale rozumie kierowcę - zmienia biegi wtedy, kiedy trzeba. Redukuje również bardzo dobrze.
~rjankowskijan@gmail.com
P 1.3 73KM 54kW
trwała nie wykazuje żadnych oznak zużycia,bez wycieków, brak luzów na półosiach i przegubach, mechanizm zmiany biegów prosty jak w "traktorze" żadnych linek i innych wynalazków nie do zepsucia.
~Damian
P 1.3 73KM 54kW
Biegi wrzucają się bezproblemowo. Skok dźwigni mógłby być nieco mniejszy. Sporadyczne problemy ze wrzuceniem biegu wstecznego- pomaga ponowne wciśnięcie sprzęgła.
~realone
P 1.3 73KM 54kW
Super precyzyjna skrzynia biegów, dobrze dobrane przełożenia, czasami pojawia się problem z wrzuceniem wstecznego ale po ponownym wysprzęgleniu nie ma problemu.
~Cl4ym0re
P 1.5 i 16V 88KM 65kW
Skrzynia najbardziej pozytywnie mnie zaskoczyla. Biegi wchodza szybko i pewnie. Troche dlugi skok ale da sie to usunac przez zastosowanie short-shiftera. Da sie to zrobic samemu :)
~Adam
P 1.3 73KM 54kW
Skrzynia biegów chodzi dość opornie, nie wskakuje(czasami) wsteczny. Wciskasz jeszcze raz sprzęgło i po kłopocie. Nie stuka, nie pika.
~mat22177
P 1.5 i 16V 88KM 65kW
biegi wchodzą z dużą łatwością, żadnych oznak zużycia czy to synchronizatorów czy innych elementów, przeszkadza dosyć długi skok dzwigni zmiany biegów
~Hellewacht
P 1.3 73KM 54kW
Biegi chodzą bardzo dobrze, choć są nieco krótkie... Piątkę wrzucamy już przy 60 km/h, bo inaczej samochód wyje...
Mazda 323 V P