Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

Silnik 2.0 16V Sport 131KM 96kW
Rok produkcji 2001
Mazda 323 VI F 2.0 16V Sport 131KM 96kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność i funkcjonalność; ogólna jakość wykonania;
Karoseria : Korozja, rdza, \"Ruda\"- podatność.
Inne : Dość głośno we wnętrzu pojazdu przy większych prędkościach
Jak dla mnie auto super. Zrywne, pakowne, o sportowym charakterze i rzadko spotykanej sylwetce nadwozia przez co mimo swojego wieku nadal atrakcyjne. Dobra jakość wykonania wnętrza- plastiki, materiały, materiał tapicerki. Spalanie do zaakceptowania (przyćmiewane przez pozostałe zalety ;-) Ogólnie oceniam auto 4/5 lub też 8/10- biorąc pod uwagę fakt, iż jestem osobą wybredną, przykuwającą uwagę do najmniejszych detali estetycznych. Ocena sprawiedliwa- nie zawyżona, ani też zaniżona. Mogłem mieć jedynie złe spostrzeżenia co do określenia średniego spalania- jednak wynik ogólny na miasto to 10l/100km
Jak najbardziej OK. Dobrze wchodzi na obroty, auto zrywne, nie \"zamulone\" jak na swój wiek. Wyraźnie wyczuwalny sportowy charakter auta :-)
Biegi \"wyraźnie\" wchodzą tam gdzie powinny. Nie odczuwam żadnych problemów z ich zmianą, redukcją, itp.
Mazda bardzo dobrze trzyma się drogi, wręcz \"klei\" ;-) Sztywne zawieszenie może nie każdemu się spodobać- jak dla mnie super. Bez żadnych \"przechyłów\" podczas jazdy i skręcania.
Co tu pisać.. dobra i dostateczna widoczność zza kierownicy, słupki nie utrudniają widoczności zarówno podczas jazdy jak i parkowania.
Jako mężczyzna mający 180cm wzrostu mam wszystko pod ręką. Nie zauważyłem \"trudności\" w dostępności do któregokolwiek elementu wyposażenia, zarówno podczas jazdy jak i postoju. Wnętrze wykonane z dobrej jakości materiałów i plastików. Przy zakupie zastanawiałem się nad autem 3-drzwiowym ale teraz już wiem że dobrze wybrałem i nie żałuję podjętej decyzji.
Latem Klima szybko i skutecznie schładza wnętrze. Zimą ogrzanie szyb i wnętrza również bezproblemowe i bez zbyt długiego czasu oczekiwania na optymalną temperaturę.
Moja narzeczona twierdzi podobnie jak ja- auto jest przestronne zarówno z tyłu i przodu. Zakupy, torba sportowa, walizka bez problemu znajdzie miejsce np. na tylnej kanapie- drzwi uchylają się dostatecznie szeroko. Bagażnik duży i przestronny.
Auto niestety słabo fabrycznie wyciszone. Ja mam w dodatku zmodyfikowany układ wydechowy więc przy prędkości powyżej 100km/h jest już głośno...
Do Ekonomicznych ten model Mazdy na pewno nie należy. Miasto średnio 10 litrów/100km spali ale czego się spodziewać po 2 litrowym silniku. Na \"konkretną\" trasę jeszcze nie miałem okazji wyruszyć więc pozostawię opinię dla innych posiadaczy modelu.
Dobre, funkcjonalne i według mnie jak na chwilę obecną niezawodne auto za dobre i nieduże pieniądze. Dlaczego ocena 4/5 lub 8/10 ? Ponieważ najwyższe oceny mają auta nowe, oraz te z klasy premium :-)
Jak posiadam auto, nie odnotowałem samoistnie powstałych drobiazgowych usterek anie też mniejszego stopnia. Nic nie odpadło, nie połamało się, nie stopiło ani samoistnie podpaliło. Wszystko trzyma się kupy od chwili zakupu od poprzedniego właściciela.
Kupiłem auto używane, więc wymienione zostało to co być powinno zaraz po zakupie (mam na myśli sprawy mechaniczne). Użytkuję Mazdę 8 miesięcy -przez ten czas auto nie ujawniło przede mną żadnych ukrytych wad, nie powstały też żadne \"poważne usterki\".

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Sport 131KM 96kW [l/100km]

9,3