Lista ocen Mazda 6 I Kombi (153) - Ergonomia

Na liście zabraknie 156 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zbynek
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Przyciski komputera pokładowego mogłyby być bardziej poręczne. Są zbyt oddalone od kierowcy, szczególnie przełącznik temperatury wewn./zewn. Poza tym denerwuje mnie to, że spryskiwacz reflektorów włącza się samoczynnie - przy włączonych światłach wraz ze spryskiwaczem szyby. Spryskiwacze reflektorów przeszkadzają przy ich czyszczeniu. Mogłyby być chowane. Brakuje też wygodnego niewielkiego schowka np. żeby odłożyć telefon. Mam zastrzeżenia do...
~fan volvo :-)
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
wszystko super wszystko na swoim miejscu mógłby być schowek-kosz na papierki z tyłu wlączenie świateł na \"AUTO\" czujnik zmierzchu włącza swiatła jak robi się ciemno w naszych warunkach(przepisach) lepiej jak włączenie na \"auto\" włączało by swiatła na stałe i przy wyłączaniu silnika gasiło tak jak w volvo... i mały wyswietlacz na którym pokazane są aktualne funkcie temperatury na zewnątrz nie widać cały czas tylko po przełączeniu do wyboru...
~Koto111
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Moim zdaniem jak zwykle do kitu, dał bym 1 ale nie trzeba było korzystać z latarki aby coś co się szukało odnaleźć. Przez trzy lata nie nauczyłem się intuicyjnie odnajdywać pozycji wentylacji, klimy, radia, te pokrętła i przyciski były moim zdaniem ze sobą pomieszane, ponad to wyświetlacz zespolony nie jest najlepszym rozwiązaniem, ogólnie to moja trzecia mazda i jak zwykle coś nie tak z ergonomią. Może amatorzy i-phonów będą mieli mniej...
~Patryczek
Kombi 2.3 MZR 166KM 122kW
Systemy ABS, ESP świetnie wyprowadzają pojazd przy jakimkolwiek braku przyczepności. Do dyspozycji tempomat, lampy xenon, czujnik deszczu. Elektrycznie ustawiane fotele z mozlkwoscia zapamietania 3 pozycji. Pełna regulacja kierownicy w pionie i poziomie. Świetne nagłośnienienie, krystalicznie czysty dźwięk, lepiej niż na niejednym kinie domowym - jeśli ktoś lubi głośno muzyki słuchać jak najbardziej polecam ;)
~MichalVTS
Kombi 2.3 MZR 162KM 119kW
Wszytko w samochodzie znajduje się w odpowiednim miejscu. Początkowo ilość przycisków na desce rozdzielczej trochę przytłacza, ale po chwili można się do tego przyzwyczaić i okazuje się, że obsługa jest prosta i intuicyjna. Wewnątrz znajduje się dużo mniejszych i większych schowków, do tego sam bagażnik jest bardzo duży, a po złożeniu oparcia kanapy, otrzymujemy płaską powierzchnię.
~PanPan
Kombi 2.3 MZR 166KM 122kW
Wszystko na swoim miejscu, panel klimatyzacji przejrzysty i czytelny, tak samo całe sterowanie radiem i sprzętem audio. Dodatkowy schowek na desce rozdzielczej (gdzie w najbogatszych wersjach znajduje się panel nawigacji) dobrze się sprawdza jako schowek na okulary, 2 uchwyty na napoje w konsoli centralnej mają idealną głębokość, nawet 0,5 litrowe butelki nie przeszkadzają przy zmianach biegów.
~kpi
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Nie ma ani jednej rzeczy, do której trzeba sięgać prawą ręką przez lewe ramię. Wszystkie przyciski wygodnie usytuowane. Siedzenia wygodne, ale fotel kierowcy trzeba wyregulować do swoich potrzeb (wysykość, lędźwie, odległość od pedałów itd). Kierownica regulowana w dużych zakresach w dwóch płaszczyznach. Składanie tylnych foteli, aby uzyskać wiekszą przestrzeń wykonuje się jednym palcem.
~Wojtok123
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Tutaj jest miejsce na 5 gwiazdek. Wygodna pozycja kierowcy, dobrze leżący w dłoni drążek kierowniczy w połączeniu z podłokietnikiem i skórzaną kierownicą. To wszystko daje nam ergonomię pracy i wygodę. Podczas jazdy tym samochodem będziemy odpoczywać a uśmiech sam zawita na nasze twarze. Troszkę gorzej jest z tyłu jednak jadąc w 4 osoby i tak nie ma co narzekać.
~Krystian
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Wszystko jest na miejscu. Nie trzeba daleko sięgać. Światła mijania i wycieraczki mam ustawiona w trybie samoczynnego załączania się więc nie muszę za często używać. Brakuje gniazdka 12V w bagażniku oraz modułu wygodnych kierunkowskazów do zmiany pasa ruchu. Uchwyty w bagażniku przydają się do mocowania różnych przedmiotów. Dodatkowe schowki w bagażniku mieszczą sporo gratów
~endru
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Po doświadczeniach z prostym skandynawskim stylem może przerażać ilość przycisków na konsoli środkowej. Ale wystarczy kilka dni żeby to wszystko ogarnąć. Niestety sterowanie komputerem pokładowym znajduje się na desce środkowej zamiast na kierownicy. Zbyt skomplikowana obsługa dodatkowych funkcji radia. Fajne czerwone podświetlenie, ale mączące w dłuższej podróży.
Mazda 6 I Kombi